"Dirty sun" Roberta Cichego już w sklepach

29 czerwca 2020 Premiery

Autorski album Roberta Cichego "Dirty sun" właśnie miał swoją premierę. Występują na niej Kasai, Mrozu, Rahim i Sosnowski. To druga płyta polskiego gitarzysty i wokalisty.

Robert Cichy nieustanne poszukuje nowych rozwiązań w brzmieniu instrumentów strunowych. Eksperymentuje z dźwiękiem gitar, łączy gatunki muzyczne, aby uzyskać nową jakość i tym samym z płyty na płytę buduje swój rozpoznawalny styl.

Druga płyta Cichego, to oprócz ciekawej muzycznej podróży i dużej dawki nowych kompozycji, też refleksja nad tym co dookoła nas: "Pierwszym działaniem jakie podjąłem przy pracy nad nową płytą było wymyślenie tytułu albumu. Te dwa słowa DIRTY SUN powstały zanim skomponowałem pierwszą piosenkę na ten krążek. Zatem było to inne od zwyczajowego działanie, kiedy tytuł wybiera się po napisaniu utworów i tekstów.

DIRTY SUN to słowa, którymi określam to co dzieje się na świecie, stan planety, społeczeństwa. Jesteśmy w jakimś dziwnym momencie, w którym jest dużo brudu i jednocześnie słońca. Tytułem płyty wyznaczyłem sobie więc myśl przewodnią tego co chciałbym wyrazić tym albumem. Teksty, muzyka, czy samo brzmienie płyty ma w sobie trochę brudu, niedoskonałości, ale również takich prostych, jasnych przemyśleń jak Seize the day, czyli Chwytaj dzień" - mówi Robert Cichy.

Album "Dirty sun" zawiera 11 utworów. Otwiera go kawałek "Seize the day", który będzie drugim singlem promującym album. Powstał do niego nietypowy klip, inspirowany miłym zbiegiem okoliczności - bowiem termin premiery płyty jest również dniem 40. urodzin Cichego. Z tej okazji od zaprzyjaźnionych artystów popłynęły życzenia dla Roberta i to one tworzą wizualną stronę klipu.

Pierwszym singlem promującym album był utwór "Piach i wiatr".

Robert Cichy jest obecny na polskiej scenie muzycznej od dawna jako gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. W 2018 roku wydał swój pierwszy solowy album "SMACK", który od razu został doceniony przez kapitułę polskiej Nagrody Muzycznej Fryderyk.

Wydawcą albumu "Dirty sun" jest Agora Muzyka. Płyta dostępna jest już w sklepach muzycznych i wszystkich serwisach cyfrowych.

Źródło: Smile PR

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu