Robert Cichy zaprezentował "Piach i wiatr" - singiel ze swojej nadchodzącej płyty

04 czerwca 2020 Premiery

"Piach i wiatr", singiel zapowiadający album "Dirty Sun" Roberta Cichego, właśnie ujrzał światło dzienne. Teledysk można oglądać na kanale YT od wczoraj, 3 czerwca, a płytę kupić w przedsprzedaży.

"Piach i wiatr" to pierwszy singiel zapowiadający krążek "Dirty Sun". Zdobywca dwóch Fryderyków za debiutancką płytę "Smack" tym razem pokazał teledysk nagrany telefonem komórkowym w czasie pandemii. Za pomysł i realizację klipu odpowiadają Zosia Zija i Jacek Pióro.

Piosenka już od pierwszych dźwięków energicznego banjo przywołuje skojarzenie z Robertem Cichym, którego znakiem rozpoznawczym są instrumenty strunowe. Mocną stroną singla jest polski tekst.

Robert Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl.

 Na swojej nowej płycie "Dirty Sun" wprowadza przede wszystkim melodyjność, by kompozycje stawały się bardziej piosenkami niż muzycznymi pomysłami. To odróżnia nową płytę od albumu "Smack", za który Cichy otrzymał Fryderyka w kategorii "Płyta roku country/blues".

Na albumie znajduje się jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim. Wśród muzycznych gości Kasai, Mrozu, Rahim oraz Sosnowski. Sesja zdjęciowa promująca album powstała w Nowym Jorku, a jej autorem jest Lukas Chmiel. Okładka oraz grafika albumu to dzieło Mariusza Mrotka.

Robert Cichy - gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który w 2019 r. zdobył dwie statuetki Fryderyka za swój pierwszy solowy album "Smack" w kategoriach: płyta roku country/blues oraz produkcja muzyczna country/blues.

W 2019 roku Cichy został również laureatem konkursu radiowej Trójki i Męskiego Grania - zdobył blisko 10 tys. głosów publiczności, co zapewniło mu dołączenie do line-up'u koncertowego na trasie MG, a także teledysk od Papaya Young Directors.

Przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy zagrał na płytach ponad 60 polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Współpracował z Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem czy Anią Rusowicz. U boku czołowych polskich artystów grał na największych Festiwalach w Polsce i na świecie - w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, we Włoszech, czy na Mauritiusie.

Premiera albumu "Dirty Sun" została zaplanowana na 26 czerwca. Wydawcą płyty jest Agora Muzyka.

Źródło: Smile PR
Fot. Lukas Chmiel

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu