"Some Kind Of Peace" - nowy album Ólafura Arnaldsa

11 września 2020 Premiery

W piątek 6 listopada pod szyldem Mercury KX ukaże się najnowszy album Olafura Arnaldsa pt. "Some Kind Of Peace". Pierwszy teledysk, nakręcony do utworu "We Contain Multitudes".

Swoistym mottem, które przyczyniło się do powstania płyty, była myśl: "Nie możemy kontrolować niczego, co się nam przydarza. Jedyne, co możemy zrobić, to kontrolować jak reagujemy na to, co przynosi nam życie".

Poprzedni album Ólafura - "re:member" z 2018 roku - był technologicznym majstersztykiem, na którym znalazły się jego przełomowe, opatentowane, samodzielnie grające i półautonomiczne STRATUS PIANOS. "Some Kind Of Peace" jest jego odwrotnością. To osobista podróż opowiedziana przez introspekcyjną muzykę Ólafura na tle chaotycznego świata.

Artysta w ciągu minionego roku przeszedł wewnętrzną przemianę, dostrzegając, że świat jest zupełnie inny niż myślał. Napisał doświadczeniach minionego roku oraz o nowych zmianach w życiu i perspektywach, jakie przyniosły. Zanim wybuchła pandemia, połowa albumu była już gotowa, reszta powstawała w sposób niczym nie ograniczony.

"Ten album jest dla mnie jak przebudzenie do zupełnie nowego życia, na które nie byłbym gotowy w innym wypadku. Jestem teraz w bardzo szczęśliwym związku, w którym nie sądzę, że bym był, gdybym nie doznał tego wewnętrznego wstrząsu, ponieważ po prostu nie byłbym na to otwarty. Więc ten album jest głównie o miłości i braku lęku przed tym uczuciem".

Na nowej płycie Ólafur Arnalds jak zawsze prezentuje niepowtarzalną umiejętność łączenia gatunków, elektronicznie przetwarzając elementy klasyczne, takie jak partie instrumentów smyczkowych.

"Some kind of peace" jest jak dotąd najbardziej osobistym wydawnictwem artysty, w pełni otwarte i szczere w swoim przekazie. "Jest tak osobiste, że wciąż szukam właściwych słów, by o nim mówić”, mówi artysta z uśmiechem. "Czułem, że to bardzo ważne, by album przekazywał moją historię w uczciwy sposób. Ten album jest o wiele bliższy mojemu sercu, niż którykolwiek z poprzednich" - mówi Ólafur.

Some Kind Of Peace - spis utworów

1. Loom (Feat. Bonobo)
2. Woven Song
3. Spiral
4. Still / Sound
5. Back To The Sky (Feat. JFDR)
7. Zero
7. New Grass
8. The Bottom Line (Feat. Josin)
9. We Contain Multitudes
10. Undone

Źródło: materiały prasowe

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu