"Belive" Andrei Bocellego już 13 listopada

08 października 2020 Premiery

Już 13 listopada Andrea Bocelli wyda swój nowy album - "Believe". Płyta powstała przy współpracy z Sugar/Decca Records i zawiera kilkanaście refleksyjnych utworów. Usłyszymy na niej także Alison Krauss, najczęściej nagradzaną artystkę w historii Grammy.

"Believe" to kolejne przedsięwzięcie Andrei Bocellego po bijącym wszelkie rekordy koncercie "Muzyka Nadziei", który miał miejsce w Katedrze Duomo w Mediolanie w Niedzielę Wielkanocną i którego wysłuchały miliony osób na całym świecie.

Jak mówi sam artysta: "Inspiracją do albumu "Believe" są trzy słowa: wiara, nadzieja i miłość. Są to trzy cnoty boskie, zakorzenione w religii chrześcijańskiej, ale niezależnie od przekonań religijnych, są to również trzy wyjątkowe klucze otwierające drzwi do poczucia sensu i spełnienia w życiu".

Płyta wyprodukowana ze Stevenem Mercurio i Haydnem Bendallem jest zbiorem podnoszących na duchu utworów, które na przestrzeni lat inspirowały i dawały wsparcie Bocellemu. Poza duetami ze wspomnianą Alison Krauss i Cecilią Bartoli do kolekcji utworów trafił także dotychczas niepublikowany utwór nieżyjącego już włoskiego kompozytora Ennio Morricone oraz "Gratia Plena" - utwór zamykający ścieżkę dźwiękową cenionego przez krytyków filmu "Fatima".

Na potrzeby "Believe" Andrea Bocelli skomponował również własną ścieżkę dźwiękową do "Ave Maria" i "Padre Nostro", płyta zawiera np. także jeden z klejnotów muzyki klasycznej - utwór "Fratello sole sorella luna (Dolce è Sentire)" skomponowany przez Riza Ortolaniego, który pojawił się wcześniej w filmie Franco Zeffirellego pt. "Brat Słońce, siostra Księżyc".

"Belive" pojawi się w wersji CD i CD Deluxe.

Źródło: Universal Music Polska
Fot. Giovanni De Sandre

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu