Zalewski i Smolik w nowej wersji piosenki "Kolorowy wiatr" dla BBC Earth

03 marca 2021 Premiery

Dla wielu z nas utwór ten jest nierozerwalnie związany głosem Edyty Górniak, jednak Krzysztof Zalewski i Smolik poradzili z nim sobie doskonale. Z okazji premiery nowej serii przyrodniczej "Planeta doskonała" nagrali bowiem nową wersję "Kolorowego wiatru".

Serial "Planeta doskonała" emitowany na kanale BBC Earth, kolejny, którego narratorem jest Sir David Attenborough, przypomina o tym, że nasz unikalny świat nie jest nam dany na zawsze i że powinniśmy żyć z nim w harmonii, a nie ją zaburzać. Kultowa piosnka "Kolorowy wiatr" niesie to przesłanie od 26 lat.

Przy okazji premiery nowej serii BBC Earth wspólnie z polskimi artystami pragnie więc skłonić do refleksji nad naszą rolą odbudowywaniu ekosystemu. W tym celu powstała nowa wersja utworu. Za produkcję odpowiada Smolik, piosenkę wykonuje Krzysztof Zalewski, a teledysk obrazują ujęcia z "Planety doskonałej".

"Kolorowy wiatr" to swoisty hymn celebrujący wyjątkowość tego, co nas otacza. Nie wyobrażam sobie utworu, który lepiej oddawałby przesłanie najnowszej serii BBC Earth mówiącej o tym, że wszystkie siły natury działają w sposób doskonały i nawet swą niszczycielską działalność potrafią zrównoważyć tak, by umożliwiać życie setkom tysięcy gatunków roślin i zwierząt, a także nam ludziom.

Choć wobec ogromu natury zdajemy się być dość mali, to w naszych rękach jest dziś walka o jej przetrwanie. Mam nadzieję, że dzięki nowej aranżacji utworu wypracowanej wspólnie ze Smolikiem dotrzemy z tym ważnym przesłaniem jak najszerzej - mówi Krzysztof Zalewski.

Smolik dodaje: Oddajemy w Wasze ręce naszą wersję bardzo znanej, wręcz kultowej piosenki, z którą wielu z Was ma dużo miłych wspomnień. Zazwyczaj dotykanie takich świętości budzi we mnie obawy, ale zaproszenie od Krzyśka Zalewskiego i jego obecność, a przede wszystkim idea całej serii "Planety doskonałej" były wystarczającymi powodami by podjąć się tego wyzwania. Miłej podróży.

Źródło: Kayax

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu