Hity Moby`ego na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Premiera płyty "Reprise" w maju

26 kwietnia 2021 Premiery

W piątek 28 maja, wydana nakładem Deutsche Grammophon, ukaże się nowa płyta Moby`ego pt. "Reprise". Muzyk powraca na niej do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo.

Wybrane klasyki i przeboje Moby opracował wraz z Budapest Art Orchestra, usłyszymy je w odświeżonych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Co więcej, płytę zapełniają głosy znakomitych gości, jak Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson.

Gdy przyjrzymy się trackliście, zobaczymy, że "Reprise" zawiera najważniejsze utwory Moby’ego, wśród nich "Go", "Extreme Ways" (znany z serii thrillerów akcji opartych na postaci Jasona Bourne’a), "Natural Blues" czy "Why Does My Heart Feel So Bad?".

Niektóre z nowych wersji są oszczędniejsze i wolniejsze, podczas gdy inne wykorzystują cały potencjał, jaki może zaoferować orkiestra. Po trzech dekadach swojej kariery, "Reprise" jest w mniejszym stopniu płytą w rodzaju Greatest Hits, a bardziej okazją do refleksji nad sposobem, w jaki sztuka może z czasem dostosować się do różnych okoliczności i kontekstów.

Moby - Reprise

Dodajmy, że w tym roku na myzycznych półkach pojawi się nie tylko "Reprise". Premierę będzie mieć również film dokumentalny "MOBY DOC" w reżyserii Roba Bralvera. W amerykańskich kinach oraz na platformach cyfrowych pojawi się 28 maja.

"MOBY DOC" to surrealistyczny dokument biograficzny, w którym Moby rozmyśla o swoim burzliwym życiu osobistym i muzyce, spoglądając wstecz na to, co doprowadziło go od undergroundowego zespołu punkowego do zdobywającego szczyty list przebojów artysty solowego, czy człowieka zmagającego się z uzależnieniami do wegańskiego aktywisty. Obraz jest ponadto zapisem rozmów muzyka z Davidem Lynchem i Davidem Bowiem oraz fragmentów koncertów i in. unikalnych materiałów archiwalnych.

Źródło: Universal Music Polska

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu