Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Häng Dom

PASSIV DÖDSHJÄLP
Häng Dom

Hardcore

Passiv Dödshjälp to pięciu kolesi ze Szwecji, którzy zdecydowali się na granie charakterystycznej dla ich regionu odmiany hardcore`a - bardzo crustowego, brudnego i opartego na rock`n`rollowym feelingu. Ale na początek może garść suchych faktów biograficznych.

Panowie pochodzą z miasta Gävle, a swoją działalność zaczęli w 2007 roku. Rok później wydali sumptem Halvfabrikat Records swoje pierwsze 8-utworowe demo na C D-R. Następnie przyszedł czas na wydawnictwo dzielone z niemniej zacnym norweskim bandem - Livstid, tym razem w formacie siedmiocalowej płytki.

"Häng Dom" przynosi nam 12 (plus intro) szybkich numerów, które rzadko przekraczają granicę 2:30 minut.  Tak jak wspomniałem wyżej, nie uświadczymy tutaj wypieszczonego godzinami w najlepszym studio brzmienia. W tym aspekcie muzycy skupili się na tradycyjnym punkowym brudzie, który w tej muzyce jak najbardziej się sprawdza i w sumie ciężko sobie wyobrazić tę produkcję w bardziej sterylnej postaci.

Mimo samej surowej brzmieniowej otoczki (która oczywiście ma niezaprzeczalny wpływ na atmosferę płyty), muzyka broni się sama, od początku zaskakuje swoją melodyjnością i momentami wręcz przebojowością. Passiv Dödshjälp uderza prosto z mostu, bez zbędnych ceregieli i niepotrzebnego muzycznego onanizmu. Typowo punkowo-rock`n`rollowe riffy fantastycznie łączą się z niezwykle wciągającymi melodiami w tle. Całość utrzymana jest w dość szybkich tempach, choć nie brak jest tutaj ciekawych przejść, monumentalnych zwolnień czy zatrzymań, dzięki czemu materiał jest jeszcze bardziej wartościowy. Samą muzykę świetnie uzupełnia naładowany nieposkromioną agresją, brudna barwa głębokiego krzyku. 

Reasumując - jeśli ktoś lubi d-beatowe granie w stylu Victims, Disfear czy Skitsystem - ta pozycja jest zdecydowanie dla niego.

Kwiecio

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PAULINA PRZYBYSZ</span> Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ Chodź tu

<span>JAN HARBECK</span> Elevate

JAN HARBECK Elevate

<span>DANISH STRING QUARTET</span> Last Leaf

DANISH STRING QUARTET Last Leaf

<span>STEFANO BATTAGLIA</span> Pelagos

STEFANO BATTAGLIA Pelagos

<span>PIANOHOOLIGAN</span> 24 Preludes & Improvisation

PIANOHOOLIGAN 24 Preludes & Improvisation

<span>SYMCHA KELLER</span> Bramy

SYMCHA KELLER Bramy

<span>NORAH JONES</span> Day Breaks - Deluxe Edition

NORAH JONES Day Breaks - Deluxe Edition

<span>NATALIA PRZYBYSZ</span> Światło nocne

NATALIA PRZYBYSZ Światło nocne

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio