Silesia Hardcore

STONE HEART
Silesia Hardcore

Hardcore

Mikołowski Stone Heart nie rozpieszcza fanów kolejnym wydawnictwami, ale to może i lepiej, bo gdyby nagrywali co roku coś nowego, pewnie odczulibyśmy przesyt dwuminutowych utworów utrzymanych w konwencji hc a`la Blacklisted/No Turning Back.

Pomijając ogólną odtwórczość, jako taki angielski i raczej niezbyt fascynujące teksty, "Silesia Hardcore" to perfekcyjne odzwierciedlenie śląskiej sceny hc. Stone Heart wali w pysk prosto, ale z pasją, i mimo wszystko talentem, jakiego inni mogą pozazdrościć. Ta młoda załoga ma w sobie ogromny potencjał, który być może kiedyś zostanie w pełni wykorzystany (choćby w dłuższych utworach), a kto wie, da Bóg to pojawią się jakieś solówki.

Jednak mimo że "Silesia Hardcore" to naprawdę bardzo solidny materiał, to pozostawia niedosyt. Raptem osiem utworów, klasycznie jak na ten zespół, trwa niespełna siedemnaście minut. Z drugiej strony Stone Heart nie grają wiele dłuższych koncertów, no, może czasem pykną trzydzieści minut, więc na upartego mają arsenał utworów gotowych na potrzeby nowego seta.

Prócz czasu trwania (który paradoksalnie jest i nie jest wadą) mankamentem "Silesia Hardcore” jest ogólny angielski Tackiego oraz raczej niezbyt wyszukany zasób słów. Co prawda tłumaczę to sobie tym, że "mniej" i "prościej” w tym wypadku znaczy po prostu lepiej. Wokalnie Tackiego wspierają Dominik z Sight To Behold i Kuba z nieodżałowanego Minority. Oba featuringi (+ Tomicher z Sight To Behold w chórkach) fajnie wpisały się w muzykę Stone Heart i ciekaw jestem, czy dojdzie do nich również na żywo. A to mam nadzieję, że stanie się szybciej niż za miesiąc w listopadzie.

Grzegorz "Chain” Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>GREGG ALLMAN</span> Southern Blood

GREGG ALLMAN Southern Blood

<span>LITTLE DRAGON </span> Season High

LITTLE DRAGON Season High

<span>JOE GODDARD</span> Electriclines

JOE GODDARD Electriclines

<span>LIZZ WRIGHT</span> Grace

LIZZ WRIGHT Grace

<span>KRONOS QUARTET</span> Folk Songs

KRONOS QUARTET Folk Songs

<span>SZA</span> SZA CTRL

SZA SZA CTRL

<span>MONIKA BORZYM</span> Jestem przestrzeń

MONIKA BORZYM Jestem przestrzeń

<span>STEPHAN MICUS</span> Inland Sea

STEPHAN MICUS Inland Sea

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio