Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Spirit In The system

THE QEMISTS
Spirit In The system

Drum`n` bass

Brytyjczycy w natarciu, tym razem nie za sprawą dubstepu a drum n bass. Zjednoczone Królestwo to kolebka tego typu grania, i jak widać, na dzień dzisiejszy centrum rozwoju nowych odłamów elektronicznej muzyki.

Drugi album tria z Brighton (miejscowości popularnej m. in. dzięki serialowi Sugar Rush oraz mocnej sceny dj), to solidna dawka tego nowego, już przystępniejszego drum` n` bass. Można by rzec, że to, co prezentują na ''Spirit in the system'' to taki komercyjny strzał w dziesiątkę, niczym ''Immersion'' popularniejszych kolegów z Pendulum.

''Spirit in the system'' to perfekcyjny soundtrack na imprezę, i choć nie mam już nastu lat, to i w pokoju niczym dzieciak lubię się pogibać przy tak żywiołowej mieszance żywych breakbeatowych ścieżek perkusji, prostych jak budowa cepa riffów i hałasu jaki dobiega z głośników. Radości i szaleństwa dopełniają gościnne udziały całej masy wokalistów przykładowo z Enter Shikari czy znanego z Sub Focus, Chase and Status a przede wszystkim z Pendulum - Mc I.D.

Z jednej strony wszystkie ''ficzuringi'' wypadają co najmniej dobrze, zwłaszcza ''Hurt Less'' z Jenna G (praktycznie, nowy hit BBC Radio 1), ale jakby nie patrzeć, grupa ma poważny problem ze znalezieniem złotego środka dla siebie samych. Nie wiem jak wygląda to na koncertach, ale szkoda byłoby posługiwać się tylko i wyłącznie samplerem. Mimo to ''Spirit in the system'' ma to coś, co zmusza do wciskania przycisku repeat. Banger taki jak ''Dirty Words'' spokojnie mogłyby znaleźć się w secie Prodigy, choć wiem, że brzmi to dość odważnie.

Label w którym znajdują się The Qemists jeszcze kilka lat temu uznawany był za niemalże wizjonerski i odkrywczy, i mimo iż trio z Brighton nie prezentuje niczego spektakularnie odkrywczego, tak wyrobiona już opinia Ninja Tune nie ucierpi. Młodym adeptom drum n bass polecam zacząć od The Qemists by w ramach własnych poszukiwań czegoś mniej cukerkowatego, odbiegającego od komercyjnej strony tego gatunku, znaleźć w katalogu wytwórni choćby Amona Tobina. Ot, co!

Grzegorz ''Chain'' Pindor
Ninja Tune Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>LCD SOUNDSYSTEM</span> American Dream

LCD SOUNDSYSTEM American Dream

<span>PIOTR SCHMIDT & WOJCIECH NIEDZIELA</span> Dark Morning

PIOTR SCHMIDT & WOJCIECH NIEDZIELA Dark Morning

<span>KROKE</span> 25 The Best Of

KROKE 25 The Best Of

<span>BENJAMIN CLEMENTINE</span> I Tell A Fly

BENJAMIN CLEMENTINE I Tell A Fly

<span>OCTAVIA KAY</span> Kolędy w podróż wigilijną vol. 2

OCTAVIA KAY Kolędy w podróż wigilijną vol. 2

<span>JON BALKE</span> Siwan Nahnou Houm

JON BALKE Siwan Nahnou Houm

<span>JAROMIR NOHAVICA</span> Poruba

JAROMIR NOHAVICA Poruba

<span>ANNA TRETER</span> To ja

ANNA TRETER To ja

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio