Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Eclipse

VEIL OF MAYA
Eclipse

Deathcore / djent

Ponownie tylko przez trzydzieści minut, ale to co robią muzycy Veil of Maya zasługuje na wielogodzinną ekscytację i pomnik dla prog metalowej sceny. Deathcore czy nie, "Eclipse" kasuje na głowę i tak bardzo lubiane przeze mnie "[id]". Słychać, że nad tym materiałem wespół z zespołem pracował Misha Mansoor, bo tak djentowych naleciałości w muzyce Veil of Maya jeszcze nie było.

Dodatkowo, co było słychać na zeszłorocznym "The Discovery", w tle dla technicznych riffów i synkopowanych rytmów pojawiają się klawisze oraz - okazyjnie chór. Niespodzianką może być rzadkie wykorzystywanie loopowanych partii na gitarze, a także znaczna ilość wysokich screamów Brandona. Nie dziwi za to niesamowity groove i oszałamiające blasty, które nigdy jak do tej pory nie były tak eksploatowane.

Z czysto technicznego punktu widzenia Marc Ocubo stawia na większy feeling, ale kiedy przychodzi czas na solo, jak w "Enter My Dreams", ciemnoskóry gitarzysta prezentuje styl podobny do Johna Pettruciego. Nie żeby Marc musiał kogoś kopiować, ale akurat to jedno solo niebezpiecznie przypomina dokonania bardziej zasłużonego gitarzysty. Novum związanym z dokoptowaniem do składu nowego grajka na stanowisko basisty jest słyszalny, szalony wręcz i matematycznie dopasowany 7 strunowy (!) bas, gęsto szyjący swoje niskie partie.

Jeśliście głodni instrumentalnych popisów i przerwy od młócki, uraduje was utwór tytułowy, będący doskonałym dowodem na geniusz czwórki muzyków z Oak Park w stanie Illinois. Miejscami niepokojący klimat i żywcem wyjęte z dokonań Tesseract outro idealnie wieńczą ten prawie dwu i półminutowy majstersztyk. Jeśli nowy album The Faceless będzie na równie wysokim poziomie, śmiało mogę stwierdzić, że ten rok należy do Sumerian Records.

"With Passion and Power"!

Grzegorz "Chain" Pindor
Sumerian Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PAULINA PRZYBYSZ</span> Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ Chodź tu

 Elevate

Elevate

<span>DANISH STRING QUARTET</span> Last Leaf

DANISH STRING QUARTET Last Leaf

<span>STEFANO BATTAGLIA</span> Pelagos

STEFANO BATTAGLIA Pelagos

<span>PIANOHOOLIGAN</span> 24 Preludes & Improvisation

PIANOHOOLIGAN 24 Preludes & Improvisation

<span>SYMCHA KELLER</span> Bramy

SYMCHA KELLER Bramy

<span>NORAH JONES</span> Day Breaks - Deluxe Edition

NORAH JONES Day Breaks - Deluxe Edition

<span>NATALIA PRZYBYSZ</span> Światło nocne

NATALIA PRZYBYSZ Światło nocne

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio