Inspination

KASIA MOŚ
Inspination

Soul

  • Wykonanie
  • Nagranie

Kasia Moś swoje ogromne możliwości wokalne zaprezentowała w programie Must Be The Music, gdzie doszła do finału. W pamięci zapadło jej natchnione wykonanie piosenki "(You Make Me Feel Like) Natural Woman" Arethy Franklin. Swój debiut przygotowywała bardzo starannie, nie spiesząc się zbytnio, co wyszło jej tylko na dobre.

Jest absolwentką Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, muzyczne doświadczenie zdobywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracowała z Kelly Osbourne, Myą i Carmen Electrą.

"Inspination" z powodzeniem zmieściłby się na jednym krążku, ale zamysł artystyczny był taki, by podzielić go na dwie oddzielne części. Pierwsza płyta to muzyka o nowoczesnym i żywym brzmieniu, mocno podlana elektroniką z wycieczkami w kierunku nu soulu i muzyki klubowej. Druga natomiast jest spokojniejsza, bardziej refleksyjna i bliższa konwencjonalnego popu.

Mimo że piosenki różnią się klimatem i tempem, ich wspólnym elementem jest zamiłowanie do r`n`b. Kasia Moś doskonale czuje się w tym gatunku, do czego predysponuje ją mocny głos o przyjemnej barwie i wyczucie frazy. Pod tym względem bije na głowę lokalne rywalki. W nagraniach zrealizowanych przez jej brata Mateusza słychać wpływ Beyonce, Kieszy czy Prince`a.Grzegorz Dusza
FONOGRAFIKA

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj