Drunk

THUNDERCAT
Drunk

Fusion

  • Wykonanie
  • Nagranie

Coraz rzadziej trafiam na nowe płyty, które podobają mi się od pierwszego utworu, a zainteresowanie rośnie z każdą minutą słuchania. Takim albumem jest "Drunk".

"Drunk" przyleciał z Los Angeles, z wytwórni Brainfeeder, założonej przez producenta - rapera Stevena Ellisona znanego jako Flying Lotus, a dla wtajemniczonych, siostrzeńca Alice Coltrane. Flying Lotus jest współproducentem płyty, a firmuje go Stephen Bruner aka Thundercat, basista, gitarzysta, wokalista i kompozytor, a przede wszystkim wzięty sideman.

Występował z Kamasim Washingtonem, Kendrickiem Lamarem i Erykah Badu. Teraz prezentuje zestaw 23 nagrań eksplorujących współczesne brzmienia hip hopu, fusion, r`n`b i elektroniki. Najważniejsze atuty albumu to: wciągająca dramaturgia, zróżnicowane, atrakcyjne dla ucha aranżacje, błyskotliwe solówki Thundercata na basówce, jazzujące akcenty w postaci solówek fortepianu i saksofonu.

Jest tu mnóstwo subtelnych smaczków, jak chórki i wokale rozłożone na różnych planach. Lider zaprosił liczne gwiazdy: Pharella, Lamara, Washingtona, Wiz Khalifa, a także amerykańskie legendy popu: Kenny'ego Logginsa i Michaela McDonalda. Chociaż brak zdecydowanych przebojów, to melodyjne kompozycje Thundercata sprawiają, że albumu słucha się z przyjemnością i chce się do niego wracać.

Marek Dusza
BRAINFEEDER

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj