His Friends in Art

TADEUSZ SUDNIK
His Friends in Art

Jazz / rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Mimo wybitnych uzdolnień wykonawczych i kompozytorskich, polski mag elektroniki nie założył własnego regularnego zespołu, natomiast chętnie przyłączał się do lub współtworzył rozmaite formacje. Gdzie się jednak nie pojawił – zawsze wzbogacał siłę wyrazu grupy lub był istotnym partnerem w duetach.

Tadeusz Sudnik jest nietuzinkowym specem od syntezatorów i komputerowego preparowania dźwięków. Zebrane na kompakcie nagrania z jego udziałem otwiera próbka współpracy z Tomaszem Stańką z 1986 r. Pozostałe utwory pochodzą z lat 2002-2005, z imponującą listą wykonawców reprezentujących przeróżne style: gitarzyści Paweł Prochnowski, Jan Pęczak, Andrzej Stolarz, saksofoniści Adam Pierończyk, Aleksander Korecki, Tomasz Duda, klawiaturzystka India Czajkowska oraz preparator Andrzej Mitan.

Tadeusz Sudnik jest najczęściej współkompozytorem zebranych na kompakcie utworów. Podczas przesłuchiwania ciągu kompozycji uderza ich olbrzymia różnorodność i trafność dobieranych przez Sudnika dobarwień muzycznych, zawsze ze świeżym podejściem, bez banalnych repetycji. Świat preparowanych efektów elektronicznych, odsądzany często od czci za chłód i bezduszność, skrzy w głowie i rękach Sudnika szeroką gamą witalnych pomysłów.

Cezary Gumiński
AUDIO CAVE/GIGI DISTRIBUTION

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj