11 Short Stories of Pain & Glory

DROPKICK MURPHYS
11 Short Stories of Pain & Glory

Folk punk

  • Wykonanie
  • Nagranie

Kiedy tylko Dropkick Murphys przyjeżdżają do Polski, ich brawurowe koncerty ściągają tłumy. Od kiedy zabrakło The Pogues, to bostończykom należy się prymat w tworzeniu celtyckiej muzyki z rockowym sznytem.

Choć nagrywają już od blisko 20 lat, to wciąż z przyjemnością sięga się po ich premierowe albumy. Najnowszy zatytułowali "Jedenaście krótkich historii o bólu i chwale". Celtyckie melodie połączone z punkowymi rytmami i charakterystycznymi zespołowymi wokalizami aż proszą się o chóralne odśpiewanie.

Muzykom nie brakuje energii, a ich piosenkom czadu. Rytm perkusji w "Paying My Way" może się kojarzyć z "We Will Rock You" Queen. Szaleńczo i bardzo rock`n`rollowo zabrzmiał "Kicked To The Curb". Balladę "4-15-13" zadedykowali ofiarom zamachu bombowego podczas maratonu w Bostonie.

Dropkick Murphys sięgnęli także po słynny musicalowy szlagier "You`ll Never Walk Alone", znany głównie ze stadionów piłkarskich. Ta pieśń za każdym razem robi piorunujące wrażenie.

Grzegorz Dusza
BORN & BRED

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj