JAN TREBUNIA-TUTKA & EM BAND Po co tyle mówić

Po co tyle mówić
Wykonanie
Nagranie

Jan Trebunia-Tutka jest członkiem słynnej rodzinnej kapeli Trebunie-Tutki oraz filarem zespołu Jazgot. Sprawdza się także jako artysta solowy, czego dowodem jest jego trzeci autorski album. Zrealizował go wspólnie z formacją eM Band oraz Mirosławem Kowalikiem, basistą zespołu Raz Dwa Trzy – autorem tekstów, muzyki i producentem albumu.

Jan Trebunia-Tutka łączy umiłowanie tradycji góralskiej ze współczesną muzyką rozrywkową. Efekt jest przewidywalny, ale wart wysłuchania. Na płycie odnajdziemy repertuar o różnym charakterze. Ci, którzy lubią góralską energię i taneczne rytmy, powinni zwrócić uwagę na pulsujący "Cy to jawa" z bigbandowymi dęciakami i góralskim zaśpiewem lidera.

Bałkańską nutę odnajdziemy w "Moja piękna dziewczyno". W tych piosenkach najbliżej mu do twórczości braci Golec. Z kolei w tytułowym "Po co tyle mówić" rozpoznamy dźwięki charakterystyczne dla Voo Voo. Miłośników ironicznego humoru zainteresuje "James Blond" oraz biesiadna pieśń "A na stole naleweczka".

Na "Po co tyle mówić" są także utwory na liryczną nutę, jak "Pod białym Dunajcem" i "Przypominam sobie ciebie". Elektronika zdominowała kompozycję "Moje góry" – będącą wyrazem uwielbienia muzyka dla tatrzańskiej przyrody.

Grzegorz Dusza
POLSKIE RADIO

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu