AVI AVITAL/OMER AVITAL Avital Meets Avital

Avital Meets Avital
Wykonanie
Nagranie

Wirtuoz mandoliny Avi Avital i jazzowy kontrabasista Omer Avital nie są spokrewnieni. Obaj pochodzą z żydowskich rodzin mieszkających niegdyś w Maroku, które po przeprowadzce do Izraela zmieniły nazwiska.

Omer jest cenionym jazzmanem i mieszka w Nowym Jorku, ciesząc się opinią solidnego sidemana. Współtworzy grupy Yemen Blues i Yes! Trio. Avi eksploruje muzykę tradycyjną Afryki Północnej i Azji Mniejszej, budując mosty pomiędzy kulturami, a dla wytwórni Deutsche Grammophon nagrywa repertuar klasyczny.

Filharmoniczna publiczność zwróciła uwagę na jego interpretacje muzyki J.S. Bacha na płycie "Bach", z entuzjazmem powitała album "Vivaldi". Jego mandolina podróżuje tym samym w czasie i przestrzeni. Taki eklektyczny charakter ma album "Avital Meets Avital", na którym znajdziemy dystyngowane, klasyczne brzmienie mandoliny, jazzowy puls kontrabasu i jazzujące akordy fortepianu Yonathana Avishaia. Tradycyjne instrumenty perkusyjne Itamara Doariego niosą zapach arabskich bazarów.

Większość kompozycji napisał Omer Avital, dwie są autorstwa Aviego. Wszystkie zdominowała mandolina, kontrabas buduje solidną podstawę rytmiczną, choć stanowczo za mało ma przestrzeni na solowe popisy. Muzycy stworzyli uniwersalną platformę dla muzyki świata czerpiącej natchnienie z odwiecznej tradycji żydowskiej i arabskiej, a także z klasyki i jazzu.

DG/UNIVERSAL MUSIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu