Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
To ja

ANNA TRETER
To ja

Piosenka poetycka

Nie byłoby wielu przebojów zespołu Pod Budą, gdyby nie Anna Treter. Debiutowała z zespołem na legendarnym festiwalu FAMA w 1977 roku i tę datę należy uznać za jej artystyczny debiut. Album "To ja" stanowi osobiste podsumowanie 40 lat muzycznych poszukiwań wokalistki, instrumentalistki, kompozytorki i autorki tekstów.

Jak sama podkreśla, wybór 34 piosenek nie był łatwy. Jej dorobek obejmuje 12 płyt z grupą Pod Budą i 4 albumy solowe. Anna Treter prezentuje na wydawnictwie także kilka nagrań premierowych. Nie są to jednak wersje, które znamy, a piosenki w zupełnie nowych, choć zachowujących pierwotny klimat aranżacjach.

Mamy tu także całą plejadę gości: Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski, Magda Steczkowska, Kapela Sebastiana Karpiela – Bułecki, Hanka Wójciak, Ryszard Rynkowski, Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik, Jan Pilch, Andrzej Pawlukiewicz, zaś kierownikiem muzycznym całego przedsięwzięcia jest Jan Hnatowicz.

Piosenki na "To ja" są refleksyjne, o ciepłym, lirycznym brzmieniu i bardzo krakowskie w klimacie. Jest tu miejsce na piosenkę poetycką, turystyczną, blues, tango i fado, są utwory liryczne i o żywszym brzmieniu. Anna Treter zaprasza nas do jej świata, w którym możemy zdobyć się na chwilę refleksji.

Grzegorz Dusza
POLSKIE RAD

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio