Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
To ja

ANNA TRETER
To ja

Piosenka poetycka

Nie byłoby wielu przebojów zespołu Pod Budą, gdyby nie Anna Treter. Debiutowała z zespołem na legendarnym festiwalu FAMA w 1977 roku i tę datę należy uznać za jej artystyczny debiut. Album "To ja" stanowi osobiste podsumowanie 40 lat muzycznych poszukiwań wokalistki, instrumentalistki, kompozytorki i autorki tekstów.

Jak sama podkreśla, wybór 34 piosenek nie był łatwy. Jej dorobek obejmuje 12 płyt z grupą Pod Budą i 4 albumy solowe. Anna Treter prezentuje na wydawnictwie także kilka nagrań premierowych. Nie są to jednak wersje, które znamy, a piosenki w zupełnie nowych, choć zachowujących pierwotny klimat aranżacjach.

Mamy tu także całą plejadę gości: Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski, Magda Steczkowska, Kapela Sebastiana Karpiela – Bułecki, Hanka Wójciak, Ryszard Rynkowski, Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik, Jan Pilch, Andrzej Pawlukiewicz, zaś kierownikiem muzycznym całego przedsięwzięcia jest Jan Hnatowicz.

Piosenki na "To ja" są refleksyjne, o ciepłym, lirycznym brzmieniu i bardzo krakowskie w klimacie. Jest tu miejsce na piosenkę poetycką, turystyczną, blues, tango i fado, są utwory liryczne i o żywszym brzmieniu. Anna Treter zaprasza nas do jej świata, w którym możemy zdobyć się na chwilę refleksji.

Grzegorz Dusza
POLSKIE RAD

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio