Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Shakespired

proMODERN
Shakespired

Muzyka współczesna

Zespół wokalny pro MODERN powstał w 2012 r. Jego członkowie postawili sobie ambitny cel wykonywania premierowych utworów, mają na koncie 28 prawykonań miniatur i większych form, jak kantaty i cykle pieśni.

pro MODERN śpiewają a capella, jak i z towarzyszeniem zespołów instrumentalnych i orkiestr. Sześcioro śpiewaków osiągnęło perfekcję w śpiewie chóralnym oraz solowym, a precyzyjne aranżacje wzbudzają entuzjazm słuchaczy i krytyków. W 2015 r. otrzymali dwie nagrody Fryderyka za debiutancki album "Where Are You. Pieces From Warsaw".

Płyta "Shakespired" zawiera osiemnaście premierowych nagrań utworów zamówionych u współczesnych kompozytorów: Krzesimira Dębskiego, Włodka Pawlika, Krzysztofa Herdzina, Tomasza Opałki, Dariusza Przybylskiego, Macieja Zielińskiego, Pawła Łukaszewskiego, Miłosza Bembinowa, Philipa Lawsona i Andrzeja Borzyma Jr. Wszyscy napisali muzykę do sonetów Szekspira - poezji, która się nie starzeje, jak niezmienne pozostają uczucia, które opiewa: miłość, nienawiść, tęsknota, pożądanie.

Doskonała równowaga głosów, efekty wzbogacające interpretacje, nasycenie ekspresją, ujmująca barwa, zróżnicowanie partii solowych i wielogłosowych każdego słuchacza zatrzymają przy tej płycie. A to tylko sześć głosów, ale za to jak pięknie zharmonizowanych.

Cecylia Hofman
WARNER CLASSICS

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio