Outra Coisa

ANAT COHEN & MARCELLO GONCALVES
Outra Coisa

Bossa Nova

  • Wykonanie
  • Nagranie

Klarnecistka i saksofonistka Anat Cohen jest siostrą trębacza Avishaia Cohena i razem z drugim bratem Yuvelem Cohenem tworzy grupę 3 Cohens. Tym razem wybrała się do Brazylii, by z gitarzystą Marcello Goncalvesem nagrać album będący hołdem dla czołowego twórcy bossa novy, Moacira Santosa, dla którego klarnet był pierwszym instrumentem.

Dlatego Marcello Goncalves pomyślał o Anat Cohen jako partnerce w tym nagraniu i napisał aranżacje tematów Santosa właśnie dla niej i siebie, grającego na 7-strunowej gitarze. Spotkali się w Rio już w studio Tenda da Raposa i w kilka ciepłych dni stycznia 2016 r. nagrali tuzin urokliwych utworów. Powstał niezwykły, przesycony radością album dwojga wirtuozów wrażliwych na brzmienie, doskonale się rozumiejących i uzupełniających.

Klarnet Anat Cohen prowadzi melodie tematów, podczas gdy gitara Marcello Goncalvesa odmierza rytm, zmienny i czasem zawiły, tworzy też harmonię w stylu bossa novy. Tak dwoje muzyków z różnych kultur stworzyło spójne przesłanie skupione na ujmujących liryzmem melodiach i radosnych rytmach.

Kompozycje Moacira Santosa upodobał sobie niegdyś legendarny gitarzysta Baden Powell, a teraz zostały przypomniane w wielkim stylu. Album "Outra Coisa" otrzymał nominację do Grammy w kategorii Best Latin Jazz.

Marek Dusza
ANZIC RECORDS

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj