Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Outra Coisa

ANAT COHEN & MARCELLO GONCALVES
Outra Coisa

Bossa Nova

Klarnecistka i saksofonistka Anat Cohen jest siostrą trębacza Avishaia Cohena i razem z drugim bratem Yuvelem Cohenem tworzy grupę 3 Cohens. Tym razem wybrała się do Brazylii, by z gitarzystą Marcello Goncalvesem nagrać album będący hołdem dla czołowego twórcy bossa novy, Moacira Santosa, dla którego klarnet był pierwszym instrumentem.

Dlatego Marcello Goncalves pomyślał o Anat Cohen jako partnerce w tym nagraniu i napisał aranżacje tematów Santosa właśnie dla niej i siebie, grającego na 7-strunowej gitarze. Spotkali się w Rio już w studio Tenda da Raposa i w kilka ciepłych dni stycznia 2016 r. nagrali tuzin urokliwych utworów. Powstał niezwykły, przesycony radością album dwojga wirtuozów wrażliwych na brzmienie, doskonale się rozumiejących i uzupełniających.

Klarnet Anat Cohen prowadzi melodie tematów, podczas gdy gitara Marcello Goncalvesa odmierza rytm, zmienny i czasem zawiły, tworzy też harmonię w stylu bossa novy. Tak dwoje muzyków z różnych kultur stworzyło spójne przesłanie skupione na ujmujących liryzmem melodiach i radosnych rytmach.

Kompozycje Moacira Santosa upodobał sobie niegdyś legendarny gitarzysta Baden Powell, a teraz zostały przypomniane w wielkim stylu. Album "Outra Coisa" otrzymał nominację do Grammy w kategorii Best Latin Jazz.

Marek Dusza
ANZIC RECORDS

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio