Outra Coisa

ANAT COHEN & MARCELLO GONCALVES
Outra Coisa

Bossa Nova

  • Wykonanie
  • Nagranie

Klarnecistka i saksofonistka Anat Cohen jest siostrą trębacza Avishaia Cohena i razem z drugim bratem Yuvelem Cohenem tworzy grupę 3 Cohens. Tym razem wybrała się do Brazylii, by z gitarzystą Marcello Goncalvesem nagrać album będący hołdem dla czołowego twórcy bossa novy, Moacira Santosa, dla którego klarnet był pierwszym instrumentem.

Dlatego Marcello Goncalves pomyślał o Anat Cohen jako partnerce w tym nagraniu i napisał aranżacje tematów Santosa właśnie dla niej i siebie, grającego na 7-strunowej gitarze. Spotkali się w Rio już w studio Tenda da Raposa i w kilka ciepłych dni stycznia 2016 r. nagrali tuzin urokliwych utworów. Powstał niezwykły, przesycony radością album dwojga wirtuozów wrażliwych na brzmienie, doskonale się rozumiejących i uzupełniających.

Klarnet Anat Cohen prowadzi melodie tematów, podczas gdy gitara Marcello Goncalvesa odmierza rytm, zmienny i czasem zawiły, tworzy też harmonię w stylu bossa novy. Tak dwoje muzyków z różnych kultur stworzyło spójne przesłanie skupione na ujmujących liryzmem melodiach i radosnych rytmach.

Kompozycje Moacira Santosa upodobał sobie niegdyś legendarny gitarzysta Baden Powell, a teraz zostały przypomniane w wielkim stylu. Album "Outra Coisa" otrzymał nominację do Grammy w kategorii Best Latin Jazz.

Marek Dusza
ANZIC RECORDS

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio