Moonrise

ROBERT SZEWCZUGA TRIO
Moonrise

Fusion

  • Wykonanie
  • Nagranie

Basista Robert Szewczuga zbierał na ten projekt pieniądze za pośrednictwem strony PolakPotrafi.pl i wszystkim darczyńcom podziękował w książeczce bogato ilustrowanej zdjęciami Barbary Adamek.

Robert Szewczuga jest znany z Golec uOrkiestry i tria Apostolisa Antimosa, a także z jam sessions i gościnnego udziału w sesjach nagraniowych. - Materiał na płytę powstawał długo, ale bezboleśnie - mówi Szwczuga. - Utwory są opowieściami o moim życiu, przemyśleniach, impulsach, luźnych akcjach i poważnych kosmosach. Stąd zapewne sylwetka artysty z gitarą basową na tle Księżyca, tytuł albumu "Moonrise" i otwierający temat "Intro (Landing)".

Kilka kompozycji powstało w plenerze, na bielskim lotnisku, gdzie Szewczuga z upodobaniem ćwiczy na swojej ukochanej 6-strunowej basówce. W utworze "New-Old" na partię basu nałożył ekspresyjne solo wykonane na syntezatorze moog. Utwór "Apo" zadedykował Apostolisowi i zaprosił go do zagrania solówki.

Świetną robotę wykonuje na instrumentach klawiszowych Michał Rorat, a perkusista Paweł Dobrowolski dodaje nagraniom ekspresji, choć są i nastrojowe utwory, jak "13", "Victoria" i "Bachllada" Znaczący jest udział wokalistów: Jarka Krużołka i Ghostmana. "Moonrise" to doskonały, autorski debiut basisty pokazujący jego wirtuozerię, zdolności kompozytorskie i producenckie.

Marek Dusza
METAL MIND PRODUCTIONS

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj