Strofki

KRAJEWSKI / OSIECKA
Strofki

Piosenka poetycka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Seweryn Krajewski i Agnieszka Osiecka byli idealnym duetem muzycznym. Ona - najwybitniejsza polska autorka tekstów; on - wokalista i kompozytor wielu ponadczasowych piosenek Czerwonych Gitar i nie tylko. Nie od razu złączył ich los.

Seweryn dość długo zabiegał o tę przyjaźń. Pomogła Maryla Rodowicz. Współpracowali ze sobą od lat 70. do śmierci autorki w 1997 roku. Rozumieli się idealnie, napisali dziesiątki piosenek, stworzyli wiele przebojów.

Na początku lat 80. oboje zostali zaproszeni do programu telewizyjnego "Z pamiętnika szalonej gospodyni". Osiecka pisała poetyckie odpowiedzi na listy od telewidzów, Krajewski ilustrował je muzycznie. Tak zrodziła się płyta "Strofki", a potem jej kontynuacja "Części zamienne" z piosenkami już spoza programu, ale także ich autorstwa.

Teraz "Strofki" ukazują się w komplecie: przejrzane, uporządkowane i uzupełnione. Wiele z tych piosenek doskonale znamy i pamiętamy. A jednak ich wersje śpiewane często tylko z akompaniamentem gitary akustycznej mają szczególną aurę. Doskonale pokazują liryczną stronę obojga artystów.

Grzegorz Dusza
SONY

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj