ARTUR ANDRUS Sokratesa 18

Sokratesa 18
Wykonanie
Nagranie

Jest coś szczególnego w twórczości Artura Andrusa, skoro albumy firmowane przez kabareciarza pozostawiają daleko w tyle, pod względem sprzedaży w Polsce, wydawnictwa popowych gwiazd. Trudno nazwać go wybitnym wokalistą, a jego piosenki są pozbawione chwytliwych refrenów i raczej nie nadają się na przeboje. To, co ujmuje w jego twórczości, to specyficzny język, którym się posługuje, zdolność obserwacji i opowiadania wciągających historii.

Artur Andrus jest postacią trochę nie z tej epoki, typem antyidola. Wygrywa za to ujmującą osobowością i ogromną kulturą wykonawczą. Tematem przewodnim jego nowego albumu stały się podróże, co w przypadku artysty, który przemierza kraj wzdłuż i wszerz, wcale nie dziwi. Andrus zabiera nas także do Włoch, Grecji, a nawet odległej Japonii w promującym płytę "Od Jokohamy do Fujisawy".

Muzycznie album "Sokratesa 18" oprawił jego stały współpracownik - Łukasz Borowiecki. Zrobił znakomitą robotę, ilustrując często zawiłe teksty lekko brzmiącą muzyką, rozciągającą się od jazzu, przez big beat, Szopenowską klasykę, podwórkową balladę, po elementy ludowe. Nowa płyta Artura Andrusa jest zaskakująco bliska twórczości czeskiego barda Jaromira Nohavicy oraz legendarnego rosyjskiego pieśniarza Włodzimierza Wysockiego. Jeśli już czerpać inspiracje - to od najlepszych.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu