Sokratesa 18

ARTUR ANDRUS
Sokratesa 18

Piosenka autorska

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Jest coś szczególnego w twórczości Artura Andrusa, skoro albumy firmowane przez kabareciarza pozostawiają daleko w tyle, pod względem sprzedaży w Polsce, wydawnictwa popowych gwiazd. Trudno nazwać go wybitnym wokalistą, a jego piosenki są pozbawione chwytliwych refrenów i raczej nie nadają się na przeboje. To, co ujmuje w jego twórczości, to specyficzny język, którym się posługuje, zdolność obserwacji i opowiadania wciągających historii.

Artur Andrus jest postacią trochę nie z tej epoki, typem antyidola. Wygrywa za to ujmującą osobowością i ogromną kulturą wykonawczą. Tematem przewodnim jego nowego albumu stały się podróże, co w przypadku artysty, który przemierza kraj wzdłuż i wszerz, wcale nie dziwi. Andrus zabiera nas także do Włoch, Grecji, a nawet odległej Japonii w promującym płytę "Od Jokohamy do Fujisawy".

Muzycznie album "Sokratesa 18" oprawił jego stały współpracownik - Łukasz Borowiecki. Zrobił znakomitą robotę, ilustrując często zawiłe teksty lekko brzmiącą muzyką, rozciągającą się od jazzu, przez big beat, Szopenowską klasykę, podwórkową balladę, po elementy ludowe. Nowa płyta Artura Andrusa jest zaskakująco bliska twórczości czeskiego barda Jaromira Nohavicy oraz legendarnego rosyjskiego pieśniarza Włodzimierza Wysockiego. Jeśli już czerpać inspiracje - to od najlepszych.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio