Negro Swan

BLOOD ORANGE
Negro Swan

Soul

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Pod szyldem Blood Orange występuje Dev Hynes - producent, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów, raper i wokalista, okrzyknięty jednym z najwybitniejszych muzyków swoich czasów. O jego pozycji świadczy lista artystów, z którymi współpracował. Są na niej tak znaczące postacie, jak Solange, Fka Twigs, Carly Rae Jepsen, A$AP Rocky, Charlotte Gainsbourg i Kylie Minogue.

Poprzedni album Blood Orange "Freetown Sound" został uznany za jedną z najważniejszych płyt 2016 roku, dzieło porównywalne z dokonaniami Kendricka Lamara i D`Angelo. Z tym pierwszym łączy go wszechstronność i twórcze podejście do jakże bogatej spuścizny czarnej muzyki, z drugim zaś - znakomite wyczucie klimatu i mistrzowska umiejętność posługiwania się falsetem. Na "Negro Swan" Dev Heyes zabiera nas w podróż po różnych muzycznych stylach i nastrojach.

Produkcja ma znamiona mixtape’u. To zgrabnie i z pomysłem zrealizowana układanka, na której znajdziemy świetnie zaśpiewane piosenki odwołujące się do soulu, funku, hip hopu, jazzu i konwencjonalnego popu. To także mocno uduchowione i rozpolitykowane dzieło, poruszające wątek nierówności w traktowaniu czarnej społeczności. Według autora, podstawowym tematem albumu są nadzieja i światło, które możemy włączyć w sobie, by pomóc innym wyjść z ciemności.

Grzegorz Dusza
Domino/Sonic

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj