BLOOD ORANGE Negro Swan

Negro Swan
Wykonanie
Nagranie

Pod szyldem Blood Orange występuje Dev Hynes - producent, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów, raper i wokalista, okrzyknięty jednym z najwybitniejszych muzyków swoich czasów. O jego pozycji świadczy lista artystów, z którymi współpracował. Są na niej tak znaczące postacie, jak Solange, Fka Twigs, Carly Rae Jepsen, A$AP Rocky, Charlotte Gainsbourg i Kylie Minogue.

Poprzedni album Blood Orange "Freetown Sound" został uznany za jedną z najważniejszych płyt 2016 roku, dzieło porównywalne z dokonaniami Kendricka Lamara i D`Angelo. Z tym pierwszym łączy go wszechstronność i twórcze podejście do jakże bogatej spuścizny czarnej muzyki, z drugim zaś - znakomite wyczucie klimatu i mistrzowska umiejętność posługiwania się falsetem. Na "Negro Swan" Dev Heyes zabiera nas w podróż po różnych muzycznych stylach i nastrojach.

Produkcja ma znamiona mixtape’u. To zgrabnie i z pomysłem zrealizowana układanka, na której znajdziemy świetnie zaśpiewane piosenki odwołujące się do soulu, funku, hip hopu, jazzu i konwencjonalnego popu. To także mocno uduchowione i rozpolitykowane dzieło, poruszające wątek nierówności w traktowaniu czarnej społeczności. Według autora, podstawowym tematem albumu są nadzieja i światło, które możemy włączyć w sobie, by pomóc innym wyjść z ciemności.

Grzegorz Dusza
Domino/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu