Siła sióstr

SISTARS
Siła sióstr

Soul

  • Wykonanie
  • Nagranie

Niewiele albumów w historii polskiej muzyki rozrywkowej wywołało taką burzę jak "Siła sióstr” duetu Sistars. Od jego wydania mija właśnie 15 lat. To dobry moment na reedycję, tym bardziej że płyta od lat była praktycznie nie do kupienia. Album został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Album Roku - Hip-Hop oraz Nowa Twarz Fonografii.

Do czasu jego premiery określenie "polski R`N`B" wywoływało jedynie uśmieszek politowania. Dopiero Paulinie i Natalii Przybysz oraz towarzyszącym im Markowi Piotrowskiemu oraz Bartkowi Królikowi udało się z powodzeniem przenieść na nasz grunt muzykę popularną za Oceanem.

Siostry swoich inspiracji szukały w produkcjach słynnych Neptunes, nu soulu i hip hopie. W nagraniach gościnnie pojawili się raperzy: O.S.T.R., Tede czy WSZ & CNE. Idealnie zharmonizowane, mocne, o przybrudzonej barwie głosy Pauliny i Natalii zdecydowanie predysponowały je do śpiewania takiej muzyki. Dodatkowo otrzymały świetne wsparcie w postaci dynamicznych i rozbujanych bitów, przy których aż chciało się tańczyć.

Materiał z "Siły sióstr" nic się nie zestarzał i wciąż pozostaje jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą polską płytą w kategorii r`n`b. Nowe wydanie wzbogacił remiks utworu "Nie ty, nie my (Spadaj)" przygotowany przez producenta - Spisek Jednego.

Grzegorz Dusza
Kayax

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj