Christmas with My Friends VI

NILS LANDGREN
Christmas with My Friends VI

Jazzujące piosenki

  • Wykonanie
  • Nagranie

Cykliczne wydawanie wiązanki pieśni czy piosenek świątecznych stanowi jeden z nurtów działalności słynnego szwedzkiego puzonisty i wokalisty, który tym sposobem chce podkreślić swe przywiązanie do tradycji. Do tych okazjonalnych projektów Landgren zaprasza przede wszystkim wokalistki (Sharon Dyall, Jeanette Kohn, Jessica Pilnas, Ida Sand), którym akompaniują puzon, saksofony (Jonas Knutsson), kontrabas (Sand) i gitara (Johan Norberg). 

Choć towarzysząca sekcja rytmiczna i popisy solowe Knutssona na saksofonach reprezentują pierwiastek jazzowy, to śpiew poszczególnych artystów obejmuje całkiem szeroki wachlarz stylistyczny.

Kohn posiada głos operowy, gdy pozostałe panie pewniej czują się w konwencji swingowej. Na płycie "Christmas with My Friends VI" znalazły się rozmaite utwory: mające wytworzyć nastrój świątecznego wyciszenia, lekkiego swingowania, utrzymane w tradycji sakralnej, w konwencji bluesa czy gospels, w formie nastrojowego hymnu instrumentalnego czy jazzowej ballady.

Co ciekawe, najbardziej frapująco wypadły duety wokalne unisono: Sand i Kohn w "Christmas Lullaby" oraz Lundgren i Norberg w wielkim przeboju Abby "I Have a Dream". Fragmenty śpiewane zespołowo, jak w kolędach, najmocniej przybliżają nastrój świąteczny.

Cezary Gumiński
ACT / GiGi Distribution

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj