My Polish Heart

VLADYSLAV SENDECKI & ATOM STRING QUARTET
My Polish Heart

Jazz / muzyka współczesna

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tuż przed Świętem Niepodległości w warszawskim Domu Polonii odbył się koncert promujący album pianisty Władysława "Adzika" Sendeckiego nagrany z Atom String Quartet w słynnym Bauer Studios w Ludwigsburgu. W maju 2018 r. muzycy weszli na scenę studia koncertowego, by na żywo nagrać dziesięć kompozycji: braci Stefana i Władysława Sendeckich oraz dwa utwory zainspirowane muzyką: Karola Szymanowskiego i Krzysztofa Komedy.

Co ciekawe, tytułowy utwór "My Polish Heart" napisał Wolf Kerschek, syn Niemca z Pomorza, specjalnie dla Sendeckiego. W oryginale nosi tytuł "Beware My Polish Heart" i był wykonany z big-bandem radia NDR w 2011 r.

Bracia Sendeccy po mistrzowsku połączyli muzykę klasyczną z motywami ludowymi i jazzem, uzyskując spójne dzieło o charakterze na wskroś współczesnym. Fortepian Adzika Sendeckiego pełni rolę przewodnią, a razem z Atom String Quartet nadają muzyce dystyngowany charakter godny sali filharmonicznych całego świata.

Otwierający album "My Polish Heart" utwór "Picture of the Past" odnosi się do polskiego dziedzictwa, jakie nasz jazzowy emigrant nosi w sercu. Fortepian cudownie współbrzmi tu ze smyczkami kwartetu. Tytuł innego "Back Where I Belong" mówi sam za siebie, a płytę zamyka nostalgiczna "Elegia". Polecam album instytucjom promującym polską muzykę za granicą.

Marek Dusza
Neuklang

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj