MARIAH CAREY Caution

Caution
Wykonanie
Nagranie

Mariah debiutowała w 1990 roku albumem zatytułowanym "Mariah Carey". Od tego czasu sprzedała przeszło 200 milionów egzemplarzy płyt, a na szczycie prestiżowej listy Billboardu umieściła 18 singli. Takim dorobkiem może się poszczycić zaledwie kilka gwiazd współczesnej sceny pop.

Na swoim koncie Mariah Carey ma co najmniej kilka znakomitych płyt, choć trudno ją nazwać artystką albumową. Bardziej stawia na przebojowe piosenki. Takich nie brakuje na najnowszym krążku - "Caution". "With You", "GTFO" i "The Distance" z pewnością mogą liczyć na wielomilionową liczbę odtworzeń.

Wciąż świetnie wyglądająca Mariah Carey dobrała sobie do współpracy najlepszych producentów. Amerykanka starała się zachować równowagę pomiędzy tradycyjnym brzmieniem z lat 90. a nowymi trendami w muzyce popularnej. "Caution" ma to coś, co wyróżnia amerykańskie soulowe produkcje. Współczesne gwiazdy pop mogą uczyć się od niej sposobu prowadzenia linii melodycznych i wykorzystania w śpiewie ozdobników, bez użycia drażniących uszy modulatorów.

Album zdominowały utwory nastrojowe, wręcz nostalgiczne. W nich Mariah Carey czuje się najlepiej, choć na parkiecie także potrafi zabłysnąć.

Grzegorz Dusza
Sony Music

INNE PŁYTY AUTORA
Memories Of An Imperfect Angel
Pop
Memories Of An Imperfect Angel
Pod względem ilości sprzedanych płyt konkurować może z nią tylko Michael Jackson, a w liczbie singli na pierwszym miejscu listy Billboardu zrównała się z Beatlesami. Mariah Carey w Stanach Zjednoczonych jest wręcz boginią, uwielbianą zarówno przez czarną, jak i białą publiczność.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu