Caution

MARIAH CAREY
Caution

Soul

  • Wykonanie
  • Nagranie

Mariah debiutowała w 1990 roku albumem zatytułowanym "Mariah Carey". Od tego czasu sprzedała przeszło 200 milionów egzemplarzy płyt, a na szczycie prestiżowej listy Billboardu umieściła 18 singli. Takim dorobkiem może się poszczycić zaledwie kilka gwiazd współczesnej sceny pop.

Na swoim koncie Mariah Carey ma co najmniej kilka znakomitych płyt, choć trudno ją nazwać artystką albumową. Bardziej stawia na przebojowe piosenki. Takich nie brakuje na najnowszym krążku - "Caution". "With You", "GTFO" i "The Distance" z pewnością mogą liczyć na wielomilionową liczbę odtworzeń.

Wciąż świetnie wyglądająca Mariah Carey dobrała sobie do współpracy najlepszych producentów. Amerykanka starała się zachować równowagę pomiędzy tradycyjnym brzmieniem z lat 90. a nowymi trendami w muzyce popularnej. "Caution" ma to coś, co wyróżnia amerykańskie soulowe produkcje. Współczesne gwiazdy pop mogą uczyć się od niej sposobu prowadzenia linii melodycznych i wykorzystania w śpiewie ozdobników, bez użycia drażniących uszy modulatorów.

Album zdominowały utwory nastrojowe, wręcz nostalgiczne. W nich Mariah Carey czuje się najlepiej, choć na parkiecie także potrafi zabłysnąć.

Grzegorz Dusza
Sony Music

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj