ANNA GOURARI

Elusive Affinity

Elusive Affinity

Wykonanie

Nagranie

Urodzona w Kazaniu pianistka Anna Siemionowna Gourari uczyła się muzyki od 5. roku życia pod okiem rodziców, profesorów akademii muzycznej. W latach 1986–94 wygrała trzy ważne konkursy pianistyczne w Rosji i w Niemczech. Od tego czasu występuje z najlepszymi orkiestrami pod kierunkiem m.in. Zubina Mehty i Lorina Maazela.

Wystąpiła w filmie W. Herzoga "Niezwyciężony" grając... piękną pianistkę. Krytycy zauważają jej perfekcyjną technikę gry, jak i sceniczny magnetyzm. Jej styl stanowi "prawie idealną mieszankę ognistego ataku i magii poetyckiej" połączoną z "czystą intelektualną wolnością" – czytamy w recenzjach.

"Rosyjscy kompozytorzy są dla mnie niezwykle ważni, ponieważ przekazują rosyjski sposób myślenia i odczuwania. Jest to bardzo szczególny sposób, który można znaleźć tylko w tym kontekście kulturowym, skrajnym związku między erudycyjnymi myślami a ekstatycznymi uczuciami " - podkreśla Anna Gourari. Na nową płytę "Nieuchwytne powinowactwo" wybrała jednak nie tylko utwory współczesnych kompozytorów rosyjskich, jak Alfred Shnittke czy Rodion Szczedrin, ale także Gruzina Giyi Kanczelego i Estończyka Arvo Parta. Szukając tytułowych związków pomiędzy twórczością różnych kompozytorów, zagrała także "Largo" z IV Koncertu J.S. Bacha. Taki zestaw utworów intryguje różnorodnością.

Marek Dusza
ECM New Series/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu