RABBIA PETRELLA AARSET Lost River

Lost River
Wykonanie
Nagranie

Perkusista Michele Rabbia, puzonista Gianluca Petrella i gitarzysta Eivind Aarset mogliby nagrać jazzowy album, gdyby nie ich zainteresowanie elektronicznymi brzmieniami o ambientowym charakterze.

Rabbia i Aarster od lat występują w duecie, a Rabbia i Petrella wielokrotnie współpracowali w kilku włoskich formacjach jazzowych. Po raz pierwszy utworzyli trio, by zrealizować nagrania pobudzające wyobraźnię - ich własną, jak i słuchaczy.

Tytuł albumu kojarzy mi się z amerykańskim filmem w reżyserii Ryana Goslinga "Lost River". Młodzi bohaterowie próbują odnaleźć zaginioną rzekę w upadłym i opustoszałym Detroit, gdzie pełno degeneratów i szaleńców. Muzyka Rabbii, Petrelli i Aarseta mogłaby być soundtrackiem do tego filmu, czy jakiegokolwiek innego obrazu o onirycznym nastroju.

Większość kompozycji jest efektem spontanicznej, grupowej improwizacji muzyków. Interakcje ich instrumentów, bogato okraszone elektronicznymi efektami, wyrażają emocje, tworzą napięcia, by je rozładować w melodii, która niespodziewanie pojawia się w labiryncie dźwięków.

Równie zaskakujące, co elektroniczne efekty, okazują się akustyczne brzmienia: gitary w "What Floats Beneath", puzonu czy instrumentów perkusyjnych. Pasjonująca podróż w nieznane, można tej płyty słuchać bez końca.

Marek Dusza
ECM/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu