MARIA FARANTOURI & CIHAN TURKOGLU Beyond the Borders

Beyond the Borders
Wykonanie
Nagranie

Wspólnym elementem dla międzynarodowego sekstetu: Farantouri - śpiew; Turkoglu - saz i kopuz [irańska i turecka lutnia], śpiew; Anja Lechner - wiolonczela; Meri Vardanyan - kanon [cytra]; Christos Barbas - ney [flet] i Izzet Kizil - perkusjonalia, jak również zaprezentowanego przez niego repertuaru na tym kompakcie jest Morze Śródziemne.

Obdarzoną przejmująco głębokim altem Greczynkę Marię Farantouri znamy z wcześniejszej współpracy z Eleną Karaindrou czy Charlesem Llloydem. Lechner mieliśmy możność podziwiać w przedsięwzięciach o bardzo szerokim wachlarzu stylistycznym. Pochodzący z Anatolii Cihan Turkoglu zaaranżował tradycyjne pieśni z Armenii, Grecji, Libanu, Syrii i Turcji oraz pochodzące z tradycji hiszpańskich Żydów sefardyjskich. To również on dostarczył kilka kompozycji własnych utrzymanych w podobnie melancholijnej aurze.

Album "Beyond the Borders" jest spowity silnie nostalgicznym nastrojem rozstań, tułaczki, utraconych uczuć, przemijania, niespełnionych marzeń i tylko w macedońskiej pieśni weselnej "Triantafyllia" przebija drobna iskierka optymizmu. Mimo że zespół został prawdopodobnie stworzony na potrzeby koncertu i nagrania płyty, to uzyskano piękne zgranie instrumentalne oraz wytworzono nastrój magicznej celebry.

Cezary Gumiński
ECM / Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu