CALEXICO AND IRON & WINE Years To Burn

Years To Burn
Wykonanie
Nagranie

Do pierwszego spotkania Calexico z Iron And Wine doszło w 2005 roku, czego owocem była epka "In the Reins". Po 14 latach już jako uznani artyści postanowili powrócić do wspólnego grania.

Większość kompozycji na "Years To Burn" jest autorstwa Beama (I&W), ale to muzykom Calexico udało się nasycić album swoim stylem. To prawdziwa uczta dla wszystkich kochających alternatywną odmianę country.

Muzyka z "Years To Burn" brzmi naturalnie, nie męczy, działa relaksująco. Delikatne, często zaśpiewane w dwugłosie wokale nadają jej subtelności, przenoszą w odległe czasy, kiedy na listach przebojów królowali wokaliści tej miary, co Cat Stevens, Tim Buckley, Harry Nilsson czy Brian Wilson.

Piosenki przenoszą nas na rozległe farmerskie tereny pogranicza Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Szlachetności dodaje im niemal akustyczne brzmienie z wiodącymi gitarami, pianinem i trąbką.

Kluczową kompozycją jest tu trzyczęściowa "The Bitter Suite". Pierwsza "Pajaro" ma klimat latynoskiej miłosnej ballady, która płynnie przechodzi w improwizowaną część "Evil Eye" z jazzową solówką trębacza Johna Convertinoto, by zamknąć się folkową mruczanką "Tennessee Train" zaśpiewaną przy wtórze akordeonu.

Grzegorz Dusza
City Slang/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu