BRITTANY HOWARD Jaime

Jaime
Wykonanie
Nagranie

Wokalistka i gitarzystka nagrodzonego Grammy zespołu Alabama Shakes debiutuje solowym albumem i z miejsca wymiata całą konkurencję. Jego tytuł jest hołdem dla zmarłej siostry, która wciągnęła ją w świat muzyki i nauczyła pisać poezję. To także coś na kształt rachunku sumienia kobiety po przekroczeniu trzydziestki.

W głosie Brittany Howard słychać echa dawnych soulowych gwiazd, jej ukochanego Otisa Reddinga oraz Curtisa Mayfielda. To także album silnie inspirowany twórczością Prince’a. Rozpoczyna go brzmiący jak klasyk z jego repertuaru, funkowy "History Repeats", przechodzący w soulowy, oparty na ociężałym rytmie "He Loves Me".

Przebojowa "Georgia" łączy to co najlepsze u Curtisa Mayfielda i Prince’a. Bardziej nastrojowo robi się w ciepło brzmiącym "Stay High". W zagranym na bluesowy sposób "Short and Sweet" słyszymy tylko jej głos i gitarę. "13th Century Metal" to żarliwa recytacja na tle hałaśliwej perkusji i przetworzonej elektroniki.

Powrót do Prince'owskiej stylistyki i falsetowego śpiewu mamy w "Baby", a "Goat Head" przywołuje echa nu soulu spod znaku D’Angelo. Ci, którzy pokochali Alabama Shakes, mogą być tym albumem "Jaime" mocno zaskoczeni. To płyta zupełnie inna, nie rockowa, silnie osadzona w czarnej muzyce, ale równie wspaniała.

Grzegorz Dusza
Sony Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation listopad 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista grudzień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu