RAPHAEL SAADIQ Jimmy Lee

Jimmy Lee
Wykonanie
Nagranie

Raphael Saadiq ma już ugruntowaną pozycję na amerykańskiej scenie r'n'b. Współtworzył formacje Tony!Tony!Tone! i Lucy Pearl, występował z Prince'em, wyprodukował bestsellerowe albumy D'Angelo, Macy Gray, TLC i The Roots. Wydaje także bardzo wysoko oceniane albumy solowe. Ten najsłynniejszy "Instant Vintage" (2002) był nominowany do czterech nagród Grammy.

Najnowszy "Jimmy Lee" powstał po ośmiu latach przerwy. Dedykował go zmarłemu na skutek przedawkowania narkotyków bratu. Nadało to refleksyjny, niemal medytacyjny charakter tekstom i samej muzyce, która ma łagodny ton. Amerykański twórca słynie z perfekcjonizmu i umiłowania do vintage'owych brzmień, odwołujących się do czasów największej prosperity wytwórni Motown i Stax. Jest wiernym uczniem Prince'a, co doskonale słychać w aranżacjach.

Jego miękki wokal, przestrzenne brzmienie i wciągające melodie nadają piosenkom przyjazne dla ucha brzmienie. W tle słychać smyczki, klawisze, funkową gitarę, towarzyszy mu żeński chórek. Raphael Saadiq doskonale wypada w kołyszącym "I'm Feeling Love", gospelowym "My Walk", funkowym "So Ready", nu soulowym "Glory to the Veins" czy zrealizowanym z Lamarem "Rearview".

Grzegorz Dusza
Sony Music

INNE PŁYTY AUTORA
The Way I See It
Inne
The Way I See It

Raphael Saadiq ma już ugruntowaną pozycję na amerykańskiej scenie r`n`b. Współtworzył formacje Tony! Toni! Toné i Lucy Pearl, wyprodukował bestsellerowe albumy Macy Gray, TLC i The Roots. Wydaje także solowe albumy, bardzo chwalone przez fachowe pisma i ludzi z branży.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation styczeń 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio styczeń 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu