WOJCIECH KONIKIEWICZ

Muzyka nowej przestrzeni

Muzyka nowej przestrzeni

Wykonanie

Nagranie

Nieszablonowy i bezkompromisowy artysta Wojciech Konikiewicz jest człowiekiem wielu talentów, aktywnym w wielu dziedzinach, również społecznych. Trudno zliczyć projekty, które zainicjował, nie sposób wymienić wszystkie, w których brał udział.

Najmocniej kojarzy mi się z jazzowymi formacjami Free Cooperation i Tribute To Miles Orchestra, a także z elektrycznym Transgroove. Mniej znane mi są jego dokonania na polu elektroniki, jak Muzyka Nowej Przestrzeni i Electronopolis.

Wojciech Konikiewicz działa też w nurcie noise, IDM, prog-ouse i minimal techno. Okazją do poznania jego wczesnych solowych, dokonań jest pierwsze wydanie na płycie kompaktowej "Muzyki Nowej Przestrzeni", bodaj pierwszego nagrania polskiego ambientu.

W gorącą, letnią noc 17 sierpnia 1990 r. Konikiewicz zasiadł w swym domowym studiu przy klawiaturach: Korg M1, Roland Juno 106 i TR-505. Miał do dyspozycji syntezator polifoniczny Memorymoog, procesor efektów cyfrowych Lexicon PCM 70 i 8-kanałowy mikser.

Włączył rejestrator DAT i zaczął tworzyć muzykę, która ułożyła się w pięć utworów. Dopiero trzy lata później ukazały się na kasecie "Muzyki Nowej Przestrzeni 1", a 45-minutowa improwizacja "Nox Atra" na kasecie "Muzyki Nowej Przestrzeni 2". Dziś zadziwiają wykreowaną przestrzenią elektronicznych dźwięków, skłaniają do zadumy, relaksują.

Marek Dusza
GAD Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu