ANNA

Intensions

Intensions

Wykonanie

Nagranie

Mogłoby się wydawać, że po pionierskich i rozległych poczynaniach Briana Eno z przełomu lat 70./80., a rozwiniętych potem praz Laraaji, niewiele nowego można wnieść do stylu ambient. Okazuje się, że można i wyraźnie widać, że każde kolejne pokolenie ma w tej materii coś ważnego do powiedzenia.

Najlepszym dowodem tego jest kariera tej utalentowanej Brazylijki. Anna Miranda rozpoczynała aktywność muzyczną już jako czternastoletnia DJ-ka w klubach Sao Paulo, zwracając na siebie uwagę lansowaniem nie tylko tanecznych rytmów, ale podkreślając wątki melodyczne miksowanych hitów.

Potem Anna przeniosła się do Portugalii, a następnie do Hiszpanii; jej występy na żywo odbywają się obecnie na całym świecie. Z czasem artystka zmieniła swe zainteresowania – z mocnych klimatów dyskotekowych na ambientowe. Niniejszy album jest jej debiutem, który doskonale mieści się w tym stylu, wnosząc znaczący ładunek melodyjności.

Poszczególne utwory stanowią lekko zamglone obrazy muzyczne o świetnie zróżnicowanej fakturze, natomiast jako całość perfekcyjnie trzymają klimat. Do dwóch nagrań Anna zaprosiła wspomnianego guru Laraaji oraz kolegę po fachu Easta Foresta. Płytę "Intensions" wydano również w formie dwóch LP na 45 obr./min, co pogłębiło dynamikę i wzmocniło wrażenia odsłuchowe.

Cezary Gumiński
Mercury/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu