ANOHNI AND THE JOHNSONS

My Back Was A Bridge For You To Cross

My Back Was A Bridge For You To Cross

Wykonanie

Nagranie

Anohni, wcześniej używająca imienia Antony, brytyjska transpłciowa wokalistka zrealizowała z producentem Jimmym Hogarthem (Amy Winehouse, Duffy, Tina Turner) swój szósty album. Dotąd to ona decydowała o kształcie swoich płyt, ze słynnym "I Am a Bird Now" (2005) na czele. Tym razem było inaczej.

Utwory rodziły się ze strzępów tekstów podczas wspólnego muzykowania. Ona na pianinie i wokalu, Jimmy dodawał dźwięki gitary. W finalizacji nagrań uczestniczyli ponadto: gitarzysta Leo Abrahams, perkusista Chris Vatalaro, basista Sam Dixon, a aranżacją smyczków zajął się Rob Moose.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że drogowskazem w powstaniu 10 piosenek był legendarny album "What’s Going On" Marvina Gaye’a. Jego duch jest obecny w każdej frazie.

Anohni śpiewa z równie wielką żarliwością, czułością i uduchowieniem. Zmieniły się jedynie kontekst i tematyka utworów, choć miłość wydaje się tematem nieprzemijającym.

"It Must Change" ujmuje szlachetną melodią i vintage’owym soulowym brzmieniem. Pełen dysonansów "Go Ahead" to świat rockowej awangardy. Delikatnością ujmuje "Silver of Ice". " There Wasn’t Enough" prowadzi do krainy folku, a "Rest" – bluesa. Na okładce "My Back Was A Bridge For You To Cross" znajduje się portret legendarnej brytyjskiej działaczki na rzecz praw człowieka i osób LGBT – Marshy P. Johnson.

Grzegorz Dusza
Rough Trade/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu