PASCAL LE BOEUF

Ritual Being

Ritual Being

Wykonanie

Nagranie

Pascal Le Boeuf gra na fortepianie i instrumentach klawiszowych, a w jego nagraniach częstym gościem, jak tu, jest brat bliźniak Remy, grający na sentymentalnie brzmiącym saksofonie altowym. Choć Amerykanin zdobył dwukrotną nominację do Grammy w kategorii kompozycji, nie wydaje się, aby był postacią popularną poza środowiskiem fanów.

Istotną rolę w układaniu pejzaży muzycznych Pascala Le Boeufa odgrywa niekonwencjonalne wykorzystanie w aranżacjach instrumentów smyczkowych. Te partie nie są nigdy przesłodzone, a najczęściej pełne pikanterii.

W nagraniu płyty "Ritual Being" bierze udział aż trzynastu wiolinistów w różnych konfiguracjach, trzy saksofony, perkusja oraz bardzo popularna kontrabasistka Linda May Han Oh.

Kompozycje Le Boeufa plasują się między współczesną kameralistyką a jazzem, co szufladkuje je w trzecim nurcie. Jest to rzadka forma wypowiedzi, a Le Boeufowi udało się stworzyć fascynującą brzmieniami i klimatami hybrydę.

Istotną rolę odegrały tu partie aranżowane, w których wyraźnie wyczuwalny jest jazzowy puls. Paleta nastrojów jest bogata i każdy z czternastu utworów ma niepowtarzalny charakter.

Muzykę cechuje mocno zaakcentowany, jakby do filmu, charakter ilustracyjny. Co ciekawe, słuchając albumu nie odczuwamy, aby muzycy realizowali dokładnie zamysł kompozytora, ich gra sprawia wrażenie swobodnej improwizacji.

Cezary Gumiński
Soundspore

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu