Więcej niż retro. Odsłuchy kolumn Magnat Transpuls 1500 w salonie Q21

To więcej niż tylko retro - salon audio-video Q21 zaprasza na odsłuchy kolumn Magnat Transpuls 1500.

Dodano: 28 styczeń 2019

Większość nowoczesnych głośników jest budowanych z zachowaniem wąskiej ścianki przedniej. Nie zawsze jednak tak było. Wiele głośników z gamy studyjnej oraz najlepsze legendarne konstrukcje lat 60., 70. i 80. miało znacznie szersze i obszerne obudowy.

Zastosowanie dużych przetworników basowych i pokaźnych objętości umożliwia uzyskanie bardzo dynamicznego i potężnego brzmienia muzyki. Wielu miłośników rocka, soulu, jazzu i popu, a także słuchaczy muzyki na żywo preferują ten pulsujący, mocny i bezpośredni dźwięk. Magnat Transpuls 1500, których możliwości można teraz osobiście przetestować w Q21, jsą wyposażone w klasyczne komponenty, ale zostały opracowane z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi programistycznych.

Przetwornik niskotonowy to 15 calowa/38-cm konstrukcja. Nie tylko jednak średnica głośnika decyduje o sile basu i dynamice - dla najlepszego funkcjonowania wewnętrzna objętość również musi być precyzyjnie zdefiniowana. Głośnik niskotonowy działa w specjalnej obudowie bass-reflex (CRA). Wymiarowanie portu bass-reflex zostało zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć zalety bass-reflex i zamkniętej obudowy. Wynikiem tego jest bardziej precyzyjny, głębszy i wydajny bas.

Oprócz dużej i lekkiej membrany, 17-centymetrowy przetwornik ma zamknięty kosz; oznacza to, że został zaprojektowany jako czysty głośnik średniotonowy.

Kolumny Magnat Transpuls 1500

Wyjątkowy głośnik wysokotonowy także charakteryzuje kolumny Magnat Transplus 1500. Podobnie jak w przypadku wielu głośników studyjnych, zakres ten jest obsługiwany przez głośnik tubowy. Nie jest to jednak prosty głośnik; wykorzystano tu dwa przetworniki w jednej tubie, co skutkuje wyższą skutecznością i możliwością zagrania swobodniejszym, czystszym dźwiękiem.

Wytrzymała i sztywna obudowa z MDF w wykończeniu ciemnego drewna zapewnia optymalne akustyczne warunki. W połączeniu z solidną, zdejmowaną osłoną z tkaniny i elegancką metalową tabliczką z logo, Transpuls 1500 emanuje urokiem najwyższej klasy konstrukcji.

Wysoka skuteczność i łagodna krzywa impedancji sprawiają, że Transpuls współgra z wieloma wzmacniaczami - zarówno z nowoczesnymi impulsowymi, jak i klasycznymi tranzystorowymi czy też z konstrukcjami lampowymi.

Pełna specyfikacja techniczna kolumn znajduje się na stronie www.q21.pl.

Źródło: Q21

Newsy sprzętowe

AirPlay 2 dla KEF LSX

Do bezprzewodowogo systemu muzycznego LSX został właśnie wdrożony AirPlay 2 - udostępniono ...

Słuchawki SoundMAGIC z serii...

SoundMAGIC E11 to nowa seria słuchawek, którą marka przygotowała na lato. Do naszych rąk ...

Nowy system Marantz Melody...

Marantz wprowadził na rynek nowy system Melody (M-CR412) oferujący odtwarzacz płyt CD, radio ...
Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Dodano: 10 czerwiec 2019
Salon Q21 z Pabianic organizuje kolejne ciekawe prezentacje - tym razem zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor.
Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Dodano: 4 czerwiec 2019
Już niebawem fani marki Vincent będą mogli przetestować w pabianickim salonie Q21 najnowszy przetwornik cyfrowo/analogowy tej marki, a mianowicie DAC-7.
Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison w wiosennej, niższej cenie

Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison w wiosennej, niższej cenie

Dodano: 3 czerwiec 2019
Kolejna cenowa okazja w pabianickim salonie audio-video Q21. Limitowana wersja gramofonu Pro-Ject Essential III George Harrison w salonie Q21 teraz w wiosennej cenie 1450 zł.
Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so zrobił furorę. Oryginalne urządzenie zawiera odtwarzacz strumieniowy, wzmacniacz i komplet głośników, ale prz...