Więcej niż retro. Odsłuchy kolumn Magnat Transpuls 1500 w salonie Q21

To więcej niż tylko retro - salon audio-video Q21 zaprasza na odsłuchy kolumn Magnat Transpuls 1500.

Dodano: 28 styczeń 2019

Większość nowoczesnych głośników jest budowanych z zachowaniem wąskiej ścianki przedniej. Nie zawsze jednak tak było. Wiele głośników z gamy studyjnej oraz najlepsze legendarne konstrukcje lat 60., 70. i 80. miało znacznie szersze i obszerne obudowy.

Zastosowanie dużych przetworników basowych i pokaźnych objętości umożliwia uzyskanie bardzo dynamicznego i potężnego brzmienia muzyki. Wielu miłośników rocka, soulu, jazzu i popu, a także słuchaczy muzyki na żywo preferują ten pulsujący, mocny i bezpośredni dźwięk. Magnat Transpuls 1500, których możliwości można teraz osobiście przetestować w Q21, jsą wyposażone w klasyczne komponenty, ale zostały opracowane z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi programistycznych.

Przetwornik niskotonowy to 15 calowa/38-cm konstrukcja. Nie tylko jednak średnica głośnika decyduje o sile basu i dynamice - dla najlepszego funkcjonowania wewnętrzna objętość również musi być precyzyjnie zdefiniowana. Głośnik niskotonowy działa w specjalnej obudowie bass-reflex (CRA). Wymiarowanie portu bass-reflex zostało zaprojektowane w taki sposób, aby połączyć zalety bass-reflex i zamkniętej obudowy. Wynikiem tego jest bardziej precyzyjny, głębszy i wydajny bas.

Oprócz dużej i lekkiej membrany, 17-centymetrowy przetwornik ma zamknięty kosz; oznacza to, że został zaprojektowany jako czysty głośnik średniotonowy.

Kolumny Magnat Transpuls 1500

Wyjątkowy głośnik wysokotonowy także charakteryzuje kolumny Magnat Transplus 1500. Podobnie jak w przypadku wielu głośników studyjnych, zakres ten jest obsługiwany przez głośnik tubowy. Nie jest to jednak prosty głośnik; wykorzystano tu dwa przetworniki w jednej tubie, co skutkuje wyższą skutecznością i możliwością zagrania swobodniejszym, czystszym dźwiękiem.

Wytrzymała i sztywna obudowa z MDF w wykończeniu ciemnego drewna zapewnia optymalne akustyczne warunki. W połączeniu z solidną, zdejmowaną osłoną z tkaniny i elegancką metalową tabliczką z logo, Transpuls 1500 emanuje urokiem najwyższej klasy konstrukcji.

Wysoka skuteczność i łagodna krzywa impedancji sprawiają, że Transpuls współgra z wieloma wzmacniaczami - zarówno z nowoczesnymi impulsowymi, jak i klasycznymi tranzystorowymi czy też z konstrukcjami lampowymi.

Pełna specyfikacja techniczna kolumn znajduje się na stronie www.q21.pl.

Źródło: Q21

Newsy sprzętowe

Odtwarzacz plików Zappiti...

Francuska firma Zappiti, specjalizująca się w produkcji odtwarzaczy plików wideo, zaprezentowała ...

Słuchawki MEE Audio M6 PRO...

Słuchawki MEE Audio drugiej generacji pojawią się w sprzedaży dwóch nowych kolorach - ...

Wzmacniacze EGG-SHELL TanQ i...

Firma Encore Seven, producent wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL, oficjalnie umieściła w swojej ...
Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dodano: 19 marzec 2019
Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektroniki Naim to okazja, aby posłuchać zestawów bazujących na urządzeniach tych...
Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Dodano: 18 marzec 2019
Salon Q21 z Pabianic zaprasza na prezentacje najnowszego przetwornika z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym Chord HUGO TT 2.
Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Dodano: 6 marzec 2019
Sklep.RMS.pl wprowadza stałą darmową dostawę dla wybranych produktów aż siedmiu marek. Wśród nich znajdują się Musical Fidelity i Triangle.
Zobacz także
Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektronik...