Arcam, Roksan i Monitor Audio na Audio Video Show 2018

Podczas Audio Video Show 2018 nie może zabraknąć brytyjskiej klasyki. Na tegorocznej wystawie pojawi się elektronika firmy Arcam, gramofon Roksana oraz kolumny Monitor Audio. Każdy z tych producentów zaprezentuje w Warszawie swoje nowości.

Dodano: 30 październik 2018

Systemu Arcama z serii HDA, czyli wzmacniacza zintegrowanego SA20 z odtwarzaczem SACD/CD/plików CDS50, posłuchamy po raz pierwszy w Polsce. Wzmacniacz Arcam SA20 oferuje 80 W na kanał i pracuje w klasie G. Klasa G to wzmacniacz korzystający z zalet klasy A, szczególnie przy niskich poziomach sygnału, przy wyższej mocy dostarczający dodatkową moc w klasie B.

Arcam CDS50 jest najbardziej zaawansowanym odtwarzaczem CD, SACD i plików tej firmy. Odtwarza niemal wszystkie typy płyt, w tym SACD, CD-A, CD-R oraz CD-RW, jak również niemal wszystkie rodzaje plików audio, w tym FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA.

Wzmacniacz zintegrowany Arcam SA20 i odtwarzacz SACD/CD/plików Arcam CDS50

Wzmacniacz zintegrowany Arcam SA20 i odtwarzacz SACD/CD/plików Arcam CDS50

Analogowym źródłem w systemie będzie gramofon Roksan Radius 7 z wkładką Corus 2, która także będzie miała na wystawie premierę. Model Radius 7 to następca Radiusa 5.2. Nowy gramofon zachowuje wszystkie cechy charakterystyczne swojego poprzednika, ale wykorzystuje nowe technologie i materiały konstrukcyjne, dbając o doskonałe parametry techniczne.

Ponadczasowy współczesny design pozostaje, lecz zyskuje teraz nowe, niepowtarzalne i zaskakująco precyzyjne wykończenie nazwane "efektem szkła". Nowością jest także konstrukcja silnika, udoskonalony napęd paskowy oraz zaawansowana kontrola silnika.

Równie niezwykłe będą głośniki Studio 50 firmy Monitor Audio. W modelu Studio wykorzystano dwa przetworniki nisko-średniotonowe o średnicy 100 mm każdy – takie same jak te znajdujące się w sztandarowym modelu Kolumny Monitor Audio Platinum PL500 II - test. Dla serii Studio zostały jednak zmodyfikowane tak, by zapewniały odpowiednie brzmienie zarówno niskiego, jak i średniego pasma.

Przetwornik wysokotonowy MPD (Micro Pleated Diaphragm) został zaprojektowany pod kątem zapewnienia doskonałej precyzji i otwarcia. Przetworniki MPD działają jak superszybki akordeon, szybko ściskając i rozciągając fałdy, co przekłada się na m.in. szybką odpowiedź na sygnał. Brzmienie kolumn jest więc znacznie bardziej realistyczne i nie generuje zakłóceń redukujących czytelność brzmienia.

Monitor Audio Studio

Głośnki Monitor Audio Studio

Wspomniane urządzenia będzie można zobaczyć na Stadionie PGE Narodowy, w pokoju 211.

Źródło: Audio Center Poland

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w...

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała ciekawą promocję dotyczącą produktów tych marek.
Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 to pierwszy model w ofercie Samsunga z technologią Acoustic Beam i trybem Gra. Do 21 kwietnia br. w wybranych sieciach sprzedaży będzie oferowany w promocyjnej cenie.
Flagowe słuchawki zamknięte Focal Stellia w salonie Q21

Flagowe słuchawki zamknięte Focal Stellia w...

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych słuchawek Focal Stellia.
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Dodano: 1 kwiecień 2019
iF World Design to jedne z największych i najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu, przyznawane od 65 lat. W tym roku HARMAN i jego zespół projektowy otrzymali aż 18 nagród za wybitne...
Zobacz także
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych prz...