Arcam, Roksan i Monitor Audio na Audio Video Show 2018

Podczas Audio Video Show 2018 nie może zabraknąć brytyjskiej klasyki. Na tegorocznej wystawie pojawi się elektronika firmy Arcam, gramofon Roksana oraz kolumny Monitor Audio. Każdy z tych producentów zaprezentuje w Warszawie swoje nowości.

Dodano: 30 październik 2018

Systemu Arcama z serii HDA, czyli wzmacniacza zintegrowanego SA20 z odtwarzaczem SACD/CD/plików CDS50, posłuchamy po raz pierwszy w Polsce. Wzmacniacz Arcam SA20 oferuje 80 W na kanał i pracuje w klasie G. Klasa G to wzmacniacz korzystający z zalet klasy A, szczególnie przy niskich poziomach sygnału, przy wyższej mocy dostarczający dodatkową moc w klasie B.

Arcam CDS50 jest najbardziej zaawansowanym odtwarzaczem CD, SACD i plików tej firmy. Odtwarza niemal wszystkie typy płyt, w tym SACD, CD-A, CD-R oraz CD-RW, jak również niemal wszystkie rodzaje plików audio, w tym FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA.

Wzmacniacz zintegrowany Arcam SA20 i odtwarzacz SACD/CD/plików Arcam CDS50

Wzmacniacz zintegrowany Arcam SA20 i odtwarzacz SACD/CD/plików Arcam CDS50

Analogowym źródłem w systemie będzie gramofon Roksan Radius 7 z wkładką Corus 2, która także będzie miała na wystawie premierę. Model Radius 7 to następca Radiusa 5.2. Nowy gramofon zachowuje wszystkie cechy charakterystyczne swojego poprzednika, ale wykorzystuje nowe technologie i materiały konstrukcyjne, dbając o doskonałe parametry techniczne.

Ponadczasowy współczesny design pozostaje, lecz zyskuje teraz nowe, niepowtarzalne i zaskakująco precyzyjne wykończenie nazwane "efektem szkła". Nowością jest także konstrukcja silnika, udoskonalony napęd paskowy oraz zaawansowana kontrola silnika.

Równie niezwykłe będą głośniki Studio 50 firmy Monitor Audio. W modelu Studio wykorzystano dwa przetworniki nisko-średniotonowe o średnicy 100 mm każdy – takie same jak te znajdujące się w sztandarowym modelu Kolumny Monitor Audio Platinum PL500 II - test. Dla serii Studio zostały jednak zmodyfikowane tak, by zapewniały odpowiednie brzmienie zarówno niskiego, jak i średniego pasma.

Przetwornik wysokotonowy MPD (Micro Pleated Diaphragm) został zaprojektowany pod kątem zapewnienia doskonałej precyzji i otwarcia. Przetworniki MPD działają jak superszybki akordeon, szybko ściskając i rozciągając fałdy, co przekłada się na m.in. szybką odpowiedź na sygnał. Brzmienie kolumn jest więc znacznie bardziej realistyczne i nie generuje zakłóceń redukujących czytelność brzmienia.

Monitor Audio Studio

Głośnki Monitor Audio Studio

Wspomniane urządzenia będzie można zobaczyć na Stadionie PGE Narodowy, w pokoju 211.

Źródło: Audio Center Poland

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Odsłuchy wzmacniacza lampowego Little Dot MK3 w ofercie Q21

Odsłuchy wzmacniacza lampowego Little Dot MK3 w...

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na odsłuchy słuchawkowego wzmacniacza lampowego Little Dot MK3.
Zestaw do czyszczenia winyli i igły gramofonowej przy zakupach w Hifistation

Zestaw do czyszczenia winyli i igły gramofonowej...

Okazja cenowa w krakowskim salonie Hifistation - kupując gramofon 1-Xpression Carbon z wkładką Ortofon 2M-RED, otrzymamy zestaw do czyszczenia i pielęgnacji płyt winylowych oraz igły gramofonowej firmy Simply Analog za 1 zł (wartość zestawu to 249 zł).
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...