Unitra na targach High End w Monachium - (foto)relacja

22 maja 2024 Branżowe

Pierwszy raz podczas wystawy High End w Monachium Unitra zaprezentowała swoje produkty międzynarodowym koneserom muzyki. W specjalnie zaaranżowanej na tę okazję przestrzeni wystawienniczej można było zobaczyć flagowe produkty polskiej marki: wzmacniacz, odtwarzacz CD, kolumny podłogowe, dwa modele gramofonów oraz nowość w ofercie Unitry - głośniki podstawkowe. Po raz pierwszy Unitra zaprezentowała ponadto efekt swojej współpracy z firmą Takt, dzięki której powstała Testowa Płyta Winylowa Unitry.

"Chcemy, aby każdy mógł jak najlepiej doświadczać dźwięków płynących z urządzeń Unitry, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy płytę, na którą składa się kilka podstawowych sygnałów testowych pozwalających skalibrować gramofon w najprostszy możliwy sposób", powiedział Adrian Krupowicz, Wiceprezes Zarządu i Szef Działu Badań i Rozwoju Unitry.

Płyta testowa będzie dostępna dla konsumentów na przełomie czerwca i lipca m.in. na stronie internetowej www.unitra.com. Monachijskie targi zostały podzielone na dwie części. Pierwsze dwa dni były przeznaczone dla klientów biznesowych i partnerów handlowych. Kolejne dwa dla konsumentów, którzy mieli okazję zapoznać się ofertą polskiej marki.

Unitra została nie tylko zauważona, także wyróżniona przez organizatorów, czego efektem jest relacja filmowa do obejrzenia na kanale YouTube

Linia produktów 2023 i nowość roku 2024

Unitra jako jedna z niewielu firm na świecie zdecydowała się na stworzenie linii produktów pokrywającej cały tor audio, składający się na źródła, wzmocnienie, przewodów kolumnowych oraz kolumny głośnikowe.

Najnowszym produktem Unitry, którego światowa premiera odbyła się właśnie w Monachium, jest zestaw głośników podstawkowych, ZGB-401. Jest to kompaktowy system głośnikowy o konstrukcji bass-reflex. Wyposażony w zaawansowany 2-drożny system z wykorzystaniem precyzyjnej zwrotnicy, ma gwarantować liniową charakterystykę dźwięku, zapewniając wierną reprodukcję materiału muzycznego.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu