Zellaton - legendarne głośniki w dystrybucji Galerii Audio

03 czerwca 2024 Branżowe

Do portfolio Galerii Audio trafiły właśnie kolumny głośnikowe marki Zellaton, których znakiem rozpoznawczym jest piankowa membrana o tej samej nazwie. Obecnie produkcja obejmuje trzy serie - Evo, Klassik i Ultra.

Z serii Evo dostępne są dwa modele - trójdrozny Plural i dwudrożny Emotion - w których zastosowano membranę Zellaton Evo bazującą na membranie z twardej pianki, oferującą wszystkie dotychczasowe zalety tonalne. Seria Zellaton Klassik obejmuje z kolei trzy modele trójdrożne - Stage, Reference mk2 i Statment zbudowany w układzie D`Appolito.

Trzecia z serii to seria Zellaton Ultra, na którą składają się dwa modele - Stage Ultra i Reference Ultra. Producent wykorzystuje w nich nową membranę Zellaton Ultra, której ważnym elementem jest amortyzująca pianka high-tech o maksymalnej wytrzymałości na rozerwanie, ze specjalnie powlekanym, rzemieślniczym papierem czerpanym na odwrocie.

Kolumny występują standardowo w białym lub czarnym lakierze fortepianowym, ale istnieje możliwość indywidualnego doboru koloru. Membrany Zellaton są produkowane indywidualnie przez współzałożyciela firmy Manuela Podszusa i stosowane wyłącznie w oryginalnych systemach Zellaton.

 

Źródło: Galeria Audio

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu