Kondycjoner Acoustic Dream Ag1

07 lutego 2017 Sprzęt

Acoustic Dream przedstawia Ag-1 - pierwszy z rodziny kondycjonerów sieciowych 220/240 V będący większym bratem urządzeń z serii Cu.

W sercu kondycjonerów znajduje się filtr sieciowy Power Acoustic Dream (PAD) 220-240 V. W zależności od wersji występuje w wariancie max lub standard. Jest zbudowany z wyselekcjonowanych podzespołów najwyżej jakości.

Acustic Dream postawił na wysoką rezystancję dielektryków zastosowanych w układzie. Napięcie przebicia lokowane jest powyżej 750V. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom i ich urządzeniom.

Płytki PCB stanowiące fundament filtrów PAD to wysokiej jakości miedź, 24-karatowe złoto i wielowarstwowa izolacja. Duża ilość miejsc zakotwiczenia płytek z obudową eliminuje możliwość pojawienia się niepożądanych drgań.

Dokonano wielu testów technicznych - zwarciowych, przeciążeniowych. Wykonano pomiary wielkości fizycznych urządzenia Ag1 pod obciążeniem i przy pracy jałowej.

Tory prądowe są kilkukrotnie większe niż wymagane. Zastosowane materiały w Ag1 są wysokiej jakości. Całości dopełnia element końcowy – pokrywa o grubości 20 mm z gniazdami firmy Furutech NCF. Pierwiastkiem przede wszystkim wykorzystywanym w urządzeniach jest srebro w najczystszej postaci.

Kondycjoner Acoustic Dream Ag-1 został wyposażony w filtr PAD2. Jest on rozdzielony na kilka sekcji, z których każda mieści się w oddzielnej komorze aluminiowej. Izolacja magnetyczna poszczególnych elementów filtra ma duży wpływ na jego jakość i zapobiega wpływom zewnętrznych źródeł.

Kondycjoner Acoustic Dream Ag1

Kondycjoner Acoustic Dream Ag1

Kondycjoner Acoustic Dream Ag1

Kondycjoner Acoustic Dream Ag1

W sekcji nr 1 znajduje się filtr pojemnościowy (40000uF/IR/100Hz – 6,0A) filtrujący składową stałą oraz stabilizuje napięcie, a w sekcji nr 2 szyny prądowe Ag o dużej powierzchni. Konduktacja nośnika ma duży wpływ na jakość energii elektrycznej.

Kondycjoner jest chroniony nawet przy wyłączonym wyłączniku głównym. Ochrona przepięciowa drugiego stopnia zlokalizowana jest przy wyjściach gniazd roboczych 230V. Zabezpiecza to inne urządzenia w przypadku gdyby pojawił się jakiś prąd udarowy od strony, z któregoś urządzenia podłączonego do kondycjonera.

Sekcja gniazd 230V jest izolowana przegrodą od filtra PAD 2.

Obudowa kondycjonera Acoustic Dream Ag-1 jest wykonana w technologii CNC z jednorodnej formatki aluminiowej. Ma grube ściany i dodatkowo została uzupełniona materiałem tłumiącym drgania jest ważnym elementem systemu. Całość wspiera się na nogach Audio Physica VCF V MAGNETIC Sound Optimizer.

Poza obudową aluminiową stanowiącą element filtra pasywnego, Ag1 jest wyposażony w ustrój pochłaniający zakłócenia w zakresie częstotliwości od 500 MHz do 6 GHz.

Gniazda NCF Furutecha podzielono na dwie sekcje po 4 szt. W każdej sekcji wydzielono gniazdo do większych obciążeń np. końcówka mocy.

Filtr PAD2

Tłumienie zakłóceń w filtrze odbywa się dwuetapowo. Dławiki podłączone szeregowo zwiększają impedancję linii, co z kolei zwiększa działanie kondensatorów bocznikujących. Same kondensatory zwierają zakłócenia do masy. Filtr jest dwukierunkowy (od źródła do odbiornika i w kierunku przeciwnym). Kondesatory są klasy X2 i Y.

Elementy indukcyjne są oparte na rdzeniach wykonanych w technologii nanokrytalicznej.

Źródło: Acoustic Dream

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu