Założyciele Acoustic Dream po wielu latach szukania najdoskonalszego sprzętu audio, wymianach kolumn, wzmacniaczy, odtwarzaczy i kabli, natknęli się na pewną barierę, której nie mogli przekroczyć. Tą barierą było zasilanie, a więc listwy lub kondycjonery i przewody sieciowe. Nawet najlepsze i najdroższe z dostępnych na rynku rozwiązań nie spełniały pokładanych w nich nadziei. Założyciele Acoustic Dream postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i - korzystając z wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i budowaniu systemów elektroniki i automatyki przemysłowej, a także doświadczenia ze sprzętem audio z najwyższej półki - stworzyli kondycjonery i kable zasilające początkowo dla siebie, później również dla innych audiofilów.
Bałagan w sieci energetycznej, do której podłączony jest każdy z nas powodują, że nasz sprzęt audio jest narażony na wiele przykrych niespodzianek. Są to zarówno zjawiska nienarażające elektroniki bezpośrednio, ale wpływające negatywnie na końcową jakość brzmienia (zakłócenia, niestabilność napięcia), jak i zdarzenia, które mogą uszkodzić nasz sprzęt (przepięcie, udar, zwarcie, przeciążenie). Źródłem problemu może być struktura samej sieci energetycznej, jakość podzespołów, przez które przepływa prąd odbierany przez nas w domu, ale także fakt, że do tej samej sieci jest podłączonych wielu odbiorców, w tym duże zakłady przemysłowe, a w większych miastach także oświetlenie uliczne, tramwaje czy metro.
Coraz większa liczba urządzeń elektrycznych i elektronicznych przekłada się na rosnące ryzyko niepożądanych zjawisk i coraz większą koncentrację brudu w sieci energetycznej. Należy również pamiętać o tym, że często sami tworzymy bałagan w sieci, głównie poprzez mnogość stosowanych powszechnie urządzeń wyposażonych w impulsowe układy zasilające. W naszych domach jest coraz więcej telewizorów, dekoderów, laptopów, routerów i konsol, nie wspominając o sprzęcie AGD. Nawet jeśli robimy to nieświadomie, często to właśnie my sami zanieczyszczamy prąd w swoim najbliższym otoczeniu.
Urządzenia marki Acoustic Dream poprzez filtrację i kształtowanie energii elektrycznej dostarczają "czyste paliwo" urządzeniom audio klasy hi-fi i hi-end. Ich zadaniem jest odfiltrowanie wszystkich zanieczyszczeń, zabezpieczenie podłączonego do nich sprzętu przed "przykrymi niespodziankami", a w efekcie także poprawa brzmienia wynikająca z zapewnienia wrażliwej elektronice audio czystego prądu o odpowiednich parametrach. Prąd, który wprawia w ruch membrany naszych głośników, to przecież ten sam, który ułamek sekundy wcześniej płynął do wzmacniacza i odtwarzacza.
Nawet najlepszy sprzęt audio nie tworzy potrzebnej mu energii z niczego - jego zadaniem jest odpowiednie ukształtowanie i wzmocnienie prądu podawanego z gniazdka. Jeżeli ten będzie nieodpowiedni, nie mamy co liczyć na uzyskanie idealnego brzmienia.
W katalogu Acoustic Dream znalazły się już trzy kondycjonery sieciowe (Cu-1, Cu-2 i Ag-1) oraz cztery kable zasilające audio (Reference Power 35N, Reference Power 60X, Reference Power Ag-1 i Reference Power Ag-1/2). Niebawem ma do nich dołączyć podstawowa listwa sieciowa Cu-0.
Wszystkie urządzenia i akcesoria Acoustic Dream powstają we własnej fabryce firmy, gdzie tworzone są od początku do końca z użyciem najlepszych komponentów poddanych ostrej selekcji, a tam, gdzie to konieczne - wykonywanych na specjalne zamówienie. W najbliższym czasie oferta będzie systematycznie rozbudowywana.
Acoustic Dream zaprasza na prezentacje swoich urządzeń w kwietniu i maju do salonu Hi-Ton Home of Perfection w Warszawie przy ulicy Pańskiej 75.
Źródło: Acoustic Dream