Arcam, Roksan i Monitor Audio na Audio Video Show 2018

30 października 2018 Sprzęt

Podczas Audio Video Show 2018 nie może zabraknąć brytyjskiej klasyki. Na tegorocznej wystawie pojawi się elektronika firmy Arcam, gramofon Roksana oraz kolumny Monitor Audio. Każdy z tych producentów zaprezentuje w Warszawie swoje nowości.

Może Cię zainteresować

Systemu Arcama z serii HDA, czyli wzmacniacza zintegrowanego SA20 z odtwarzaczem SACD/CD/plików CDS50, posłuchamy po raz pierwszy w Polsce. Wzmacniacz Arcam SA20 oferuje 80 W na kanał i pracuje w klasie G. Klasa G to wzmacniacz korzystający z zalet klasy A, szczególnie przy niskich poziomach sygnału, przy wyższej mocy dostarczający dodatkową moc w klasie B.

Arcam CDS50 jest najbardziej zaawansowanym odtwarzaczem CD, SACD i plików tej firmy. Odtwarza niemal wszystkie typy płyt, w tym SACD, CD-A, CD-R oraz CD-RW, jak również niemal wszystkie rodzaje plików audio, w tym FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA.

Wzmacniacz zintegrowany Arcam SA20 i odtwarzacz SACD/CD/plików Arcam CDS50

Wzmacniacz zintegrowany Arcam SA20 i odtwarzacz SACD/CD/plików Arcam CDS50

Analogowym źródłem w systemie będzie gramofon Roksan Radius 7 z wkładką Corus 2, która także będzie miała na wystawie premierę. Model Radius 7 to następca Radiusa 5.2. Nowy gramofon zachowuje wszystkie cechy charakterystyczne swojego poprzednika, ale wykorzystuje nowe technologie i materiały konstrukcyjne, dbając o doskonałe parametry techniczne.

Ponadczasowy współczesny design pozostaje, lecz zyskuje teraz nowe, niepowtarzalne i zaskakująco precyzyjne wykończenie nazwane "efektem szkła". Nowością jest także konstrukcja silnika, udoskonalony napęd paskowy oraz zaawansowana kontrola silnika.

Równie niezwykłe będą głośniki Studio 50 firmy Monitor Audio. W modelu Studio wykorzystano dwa przetworniki nisko-średniotonowe o średnicy 100 mm każdy – takie same jak te znajdujące się w sztandarowym modelu Kolumny Monitor Audio Platinum PL500 II - test. Dla serii Studio zostały jednak zmodyfikowane tak, by zapewniały odpowiednie brzmienie zarówno niskiego, jak i średniego pasma.

Przetwornik wysokotonowy MPD (Micro Pleated Diaphragm) został zaprojektowany pod kątem zapewnienia doskonałej precyzji i otwarcia. Przetworniki MPD działają jak superszybki akordeon, szybko ściskając i rozciągając fałdy, co przekłada się na m.in. szybką odpowiedź na sygnał. Brzmienie kolumn jest więc znacznie bardziej realistyczne i nie generuje zakłóceń redukujących czytelność brzmienia.

Monitor Audio Studio

Głośnki Monitor Audio Studio

Wspomniane urządzenia będzie można zobaczyć na Stadionie PGE Narodowy, w pokoju 211.

Źródło: Audio Center Poland

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio lipiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu