Ekranowany przewód zasilający GigaWatt LC-1 EVO

02 lutego 2019 Sprzęt

GigaWatt LC-1 EVO to najnowszy, podstawowy przewód zasilający przeznaczony dla systemów audio-video klasy Hi-Fi. Jest też standardowym elementem wyposażenia kondycjonerów i listew zasilających GigaWatt.

Żyły robocze kabla są wykonane z miedzi o czystości 99.997% (OFHC C10100), dodatkowo poddawanej procesowi wyżarzania w celu uzyskania jednorodności struktury i lepszej przewodności.

Pięć litych przewodników o przekroju 1,5 mm² i wysokiej konduktancji układa się w splot o nowo opracowanej geometrii. Przepływ prądu ma być dzięki temu niezdławiony, a zakłócenia na wyjściu mają się nie pojawiać.

Niska rezystancja kabla, wynikająca z przekroju przewodników oraz sposobu ich połączenia ze złączami, gwarantuje potężną, jak mówi producent, rezerwę prądową. Z kolei jego relatywnie duża pojemność własna, która wynika z geometrii żył oraz właściwości dielektryka, zapewnia doskonałe właściwości filtrujące i tłumiące dla szerokiego zakresu zakłóceń.

Izolację przewodników wykonano nowego, elastycznego materiału izolacyjnego PK90AT28 o bardzo niskiej stałej dielektrycznej. Zewnętrzny płaszcz jest z miękkiego materiału izolacyjnego GA 70AT03, tłumiącego niepożądane wibracje. Dodatkową ochronę kabla stanowi srebrny, odporny na ścieranie oplot z tworzywa sztucznego.

Żyły kabla chronione są ekranem statycznym, wykonanym z laminowanej folii aluminiowej wraz z wewnętrzną miedzianą żyłą spływową. Szczelna konstrukcja ekranu pokrywająca 100% powierzchni przewodu, chroni przed wszelkimi zewnętrznymi zakłóceniami. Jednocześnie ekran zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wewnętrznych zakłóceń, a także cofa zebrane prądy pasożytnicze do żyły uziemiającej.

Kabel zaopatrzono w wysokiej jakości złącza o dużej powierzchni styku, które zapewniają pewny przepływ prądu. Styki zostały poddane procesowi demagnetyzowania. Wszystkie przewodniki są łączone mechanicznie bez lutowania.

Czytaj również: Ekranowany kabel instalacyjny GigaWatt LC-Y EVO 3X4

Źródło: GigaWatt

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu