Ekranowany przewód zasilający GigaWatt LC-2 EVO

08 marca 2019 Sprzęt

LC-2 EVO to kolejny kabel z "miedzianej" serii LC który zastępuje w ofercie LC-2MK3+. Tak jak w przypadku LC-1 EVO najistotniejszą różnicą jest zwiększenie przekroju żył roboczych. Kable są produkowane standardowo w długości 1,5 m, na zamówienie dostępne będą 1-metrowe, lub dłuższe- do 3,5 m.

Przewód zasilający GigaWatt LC-2 EVO zaprojektowanego do zasilania systemów audio i video klasy Hi-Fi i HI-END. Jest on również podstawowym wyposażeniem listew i kondycjonerów sieciowych GigaWatt.

Siedem litych przewodników o przekroju 1,5 mm² i wysokiej konduktancji jest ułożonych w splot o nowo opracowanej geometrii. Ma to zagwarantować niezdławiony przepływ prądu i nie dopuszczać do pojawiania się zakłóceń na wyjściu. Niska rezystancja kabla, wynikająca z przekroju przewodników oraz sposobu ich połączenia ze złączami, zapewnia potężną - jak mówi producent - rezerwę prądową. Z kolei jego relatywnie duża pojemność własna, która wynika z geometrii żył oraz właściwości dielektryka, odpowiada za "doskonałe właściwości filtrujące i tłumiące dla szerokiego zakresu zakłóceń".

Izolację przewodników wykonano nowego, elastycznego materiału izolacyjnego PK90AT28 o bardzo niskiej stałej dielektrycznej. Zewnętrzny płaszcz powstał z miękkiego materiału izolacyjnego GA 70AT03, tłumiącego niepożądane wibracje. Dodatkową ochronę kabla stanowi srebrny, odporny na ścieranie oplot z tworzywa sztucznego.

Żyły kabla  są chronione ekranem statycznym wykonanym z laminowanej folii aluminiowej wraz z wewnętrzną miedzianą żyłą spływową. Szczelna konstrukcja ekranu pokrywająca 100% powierzchni przewodu, chroni z kolei przed wszelkimi zewnętrznymi zakłóceniami. Jednocześnie ekran zapobiega powstawaniu i rozprzestrzenianiu się wewnętrznych zakłóceń, a także cofa zebrane prądy pasożytnicze do żyły uziemiającej.

Przewód zasilający GigaWatt LC-2 EVO zaopatrzono w wysokiej jakości złącza o dużej powierzchni styku, które zapewniają pewny przepływ prądu. Styki są pokryte warstwą złota 24K i zostały poddane procesowi demagnetyzowania. Wszystkie przewodniki są łączone mechanicznie bez lutowania.

Kabel jest dostępny również w wersji wysokoprądowej jako LC-2HC EVO, stanowiąc podstawowe wyposażenie flagowego kondycjonera sieciowego PC-4 EVO+. Przewód zakończony jest wówczas złączem typu PowerCon 32 Amp, zdolnym przenosić stałe obciążenie o wartości 32 A.

Źródło: GigaWatt

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu