Odtwarzacz plików Zappiti One SE 4K HDR

15 marca 2019 Sprzęt

Francuska firma Zappiti, specjalizująca się w produkcji odtwarzaczy plików wideo, zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie, a mianowicie odtwarzacz One SE 4K HDR.

Może Cię zainteresować

Zappiti One SE 4K HDR jest podobny do swojego poprzednika, modelu One 4K HDR. Został wyposażony w kieszeń na dysk twardy SATA HDD 3,5". Obsługuje wszystkie istniejące formaty audio i wideo, kodeki i kontenery, w tym nowoczesne standardy, takie jak: HDMI 2.0, Ultra HD 4K, HDR oraz 4K60p.

Zappiti zapewnia też kompatybilność ze wszystkimi popularnymi formatami wideo, jak HEVC o 10-bitowym kodowaniu, ISO Blu-ray, M2TS, MKV 4K, MVC 3D z trójwymiarowymi napisami, a także nowoczesnymi formatami kinowymi audio, jak Dolby Atmos i DTS:X. Obsługuje również bezstratne kodeki audio do 32 bitów i 192 kHz. Cała seria jest kompatybilna z Zappiti Media Center v4.

Czytaj również testy z kategorii: Odtwarzacze plików audio

W serii DE zastosowano znacznie szybszy i bardziej wydajny procesor – zamiast modelu Realtek RTD1195 mamy teraz czterordzeniowy, 64-bitowy układ Realtek RTD1295 ze znacznie większą pamięcią RAM. Ważne są także zmiany dotyczące obsługiwanych formatów - teraz odtworzymy sygnał 4K 60p. Wyższą rozdzielczość - 1080p – ma także menu i napisy.

Wśród kilkudziesięciu zmian bardzo ważne są te związane z wejściami sygnału. Nowy odtwarzacz wyposażono w wejście wideo HDMI 2.0a, a także wejście audio HDMI 1.4a; wszystkie wejścia HDMI są teraz złocone. Co więcej, urządzenie ma łącze Wi-Fi 5G, co w przyszłości pozwoli na nieograniczony transfer sygnału bez potrzeby korzystania z kabla ethernetowego.

Czytaj również: Co to jest i do czego służy HDMI

Zappiti One SE 4K HDR - tylna ścianka

Mimo że Zappiti One SE 4K HDR różni się od starszego jedynie dwoma literkami w nazwie (SE), to jest to zupełnie nowa maszyna o znacznie wyższych osiągach.

Źródło: Audio Center Poland

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu