Produkty Falcon Acoustics na polskim rynku

03 kwietnia 2019 Sprzęt

Na polskim rynku pojawiły się produkty brytyjskiej firmy Falcon Acoustics. Dystrybutorem urządzeń jest Audio Atelier.

Firma Falcon powstała w 1972 roku jako Falcon Electronics. Jej założycielem był Malcolm Jones, pierwszy pracownik firmy KEF i projektant takich głośników jak B139, B200, B110, T15, T27. Jones opuścił KEF-a w 1974 po zakończeniu projektu Reference Series 104 i skupił się wyłącznie na pracy we własnej firmie.

Pierwotnie profil działalności miał się koncentrować na sprzedaży podzespołów na rynek DIY. Oprócz tego rozwinęły się też pokrewne rodzaje działalności. Opracowano szereg kitów głośnikowych. Na dużą skalę rozwinęła się produkcja cewek na rdzeniu ferrytowym. W latach 80. i 90. XX w. nawijano setki tysięcy cewek rocznie i sprzedawano je do wielu producentów kolumn. Obecnie Falcon jest największym dostawcą głośników w Wielkiej Brytanii.

Kolumny głośnikowe Falcon BBC LS3/5a

Pierwszym modelem Falcona na naszym rynku jest LS3/5a. Te zestawy głośnikowe są produkowane na licencji BBC przez różne firmy. Falcon Acoustics podkreśla jednak unikalny charakter swojej wersji. Korzystając z doświadczenia Malcolma Jones'a zapewniono, że są to jedyne LS3/5a w pełni zgodne ze specyfikacją z lat 70. XX w., aczkolwiek wykonane precyzyjniej niż dawne oryginały.

 Kolumny głośnikowe Falcon BBC LS3/5a

Pracują w nich produkowane w Wielkiej Brytanii głośniki Falcon B110 oraz Falcon T27, zaprojektowane przez Malcolma Jones'a, który projektował też oryginalne głośniki KEF B110 i KEF T27. Obudowa zamknięta jest wykonana ze sklejki i drewna bukowego. Kolumny mają impedancję nominalną 15Ω, efektywność 83dB/2,83V.

Kolumny Falcon BBC LS3/5a wykończone są w fornirach naturalnych. Warianty standardowe to European Cherry, European Walnut oraz European Elm. Warianty premium to Rosewood, European Yew oraz Butt Burr Walnut.

Dystrybutor planuje też wprowadzenie na nasz rynek pozostałych modeli kolumn Falcona, trzech należących do serii R.A.M Studio oraz szczytowego modelu Falcon Reference.

Cena:

Cena za LS3/5a w wykończniu stanardowym to 11 990 zł. Za kolumny w wykończeniu premium zapłacimy 12 490 zł, cena dedykowanych podstawek to 4 490 zł.

 

Może Cię zainteresować
FALCON ACOUSTICS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu