Dirac Live we wzmacniaczu strumieniowym BluOS™ NAD Masters M10
09 kwietnia 2019 Sprzęt

Wzmacniacz strumieniowy BluOS z serii NAD Masters, model M10, wkrótce zyska najnowocześniejsze oprogramowanie do korekcji akustycznej pomieszczenia, dostarczane przez Dirac Research. Dirac Live zostanie udostępniony wraz z najbliższą wersją oprogramowania BluOS 3.4, technologią zarządzania muzyką high-res i multiroom audio wbudowaną w M10.

Użytkownicy zostaną poproszeni o zaktualizowanie swoich urządzeo w dniu 16 kwietnia 2019. Integracja Dirac Live pozwoli właścicielom M10 skalibrować swój system w odniesieniu do wymiarów i kształtu pokoju oraz charakteru jego umeblowania, oferując niemal idealną kompensację akustycznych niedoskonałości pomieszczenia w zakresie do 500 Hz. Osoby zainteresowane korekcją pomieszczenia także w wyższych zakresach częstotliwościowych mogą łatwo dokupić upgrade oprogramowania do wersji Dirac Live Full.

NAD M10 umożliwia zapisanie do pięciu profili pomieszczenia zwanych filtrami, skonfigurowanych przy użyciu mikrofonu dostarczanego wraz z M10 i autorskiej aplikacji Dirac dostępnej na komputery oraz urządzenia mobilne iOS i Android. Elementy sterowania barwą dźwięku i korekcją akustyki pomieszczenia są dostępne z poziomu aplikacji Dirac, natomiast aplikacja BluOS Controller udostępnia podstawowe elementy sterowania, pozwalając wybrać jeden z pięciu zapamiętanych filtrów, dopasować ustawienia zwrotnicy subwoofera lub po prostu wyłączyd Dirac.

Wzmacniacz strumieniowy BluOS™ NAD Masters M10

Źródło: Audio Klan

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu