Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy NAD M10 już w sprzedaży

05 kwietnia 2019 Sprzęt

W sprzedaży pojawił się już NAD M10 - hybrydowy wzmacniacz cyfrowy z serii Masters, który dzięki połączeniu wielu technologii tworzy kompletny system audio klasy high-end. Za sprawą obsługi BluOS™ urządzenie może pełnić funkcję uniwersalnego centrum domowej rozrywki audio.

NAD oferuje m.in. Dirac Live Room Correction - funkcja ta zostanie wprowadzona za pomocą aktualizacji oprogramowania - i jest wyposażony w gniazdo HDMI z ARC (kanał zwrotny audio), co ułatwia integrację z nowoczesnymi telewizorami. Ponadto, dzięki dołączeniu BluOS™, wydajnego bezprzewodowego systemu multiroom Bluesound™, jest kompatybilny z nowym standardem strumieniowania w jakości high-res, MQA (Master Quality Authenticated). BluOS wspiera również ponad 15 darmowych i płatnych serwisów subskrypcyjnych, a także lokalne biblioteki muzyczne.

U podstaw możliwości dźwiękowych NAD-a M10 leży amplifikacja HybridDigital ze stopniem wzmocnienia Hypex nCore. Dysponując mocą ostrożnie określaną jako 100 W na kanał, NAD M10 ma być wydajny, dynamiczny i odtwarzać nawet najdrobniejsze detale muzyczne z zachowaniem realizmu. Znakami rozpoznawczymi tej zaawansowanej technologii są dynamiczna swoboda odtwarzania i całkowity brak szumu elektronicznego.

Czytaj również testy wzmacniaczy stereo NAD

Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy NAD M10 - front

System operacyjny BluOS pobiera muzykę z chmury lub lokalnej biblioteki muzycznej i logicznie organizuje ją, zapewniając łatwy dostęp do treści audio. Pozwala łączyć pokoje we wspólne strefy nagłośnienia lub odtwarzać różną muzykę w każdym z pomieszczeń, a wszystko w jakości high-res. Dzięki w pełni zintegrowanemu dostępowi do kilkunastu najlepszych serwisów muzycznych, wliczając źródła high-res z dekodowaniem MQA, NAD M10 otwiera cały katalog muzyczny i umieszcza go w zasięgu ręki, gwarantując jakość studyjnego mastera. Użytkownicy mogą także korzystać z możliwości transmisji strumieniowej oferowanej przez AirPlay 2 (ta funkcja zostanie wprowadzona za pomocą aktualizacji oprogramowania).

Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy NAD M10 - tylna ścianka

Dzięki pełnej obsłudze poprzez połączenie Wi-Fi z poziomu aplikacji BluOS, nie ma potrzeby choćby dotykania wzmacniacza. Wystarczy jednak zbliżyć rękę do dotykowego wyświetlacza kolorowego TFT high-res, a automatycznie zmieni on grafikę z "teraz odtwarzane" na "panel sterowania", pozwalając na korzystanie z wielu funkcji bezpośrednio z przedniego panelu bez konieczności otwierania aplikacji. Muzyką można również sterować głosowo z dowolnego urządzenia obsługującego Amazona Alexa lub Siri.

NAD M10 jest w pełni kompatybilny z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego oferowanymi przez producentów takich jak Apple, Crestron, Control4, Lutron i wiele innych.

Hybrydowy wzmacniacz cyfrowy NAD M10

Źródło: Audio Klan

NAD testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu